آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

فروش ۱۵ میلیون دلاری فیلم «مصاحبه» در اینترنت

141227172519 interview 624x351 n nocredit - فروش ۱۵ میلیون دلاری فیلم «مصاحبه» در اینترنت

فیلم جنجالی “مصاحبه” تولید شرکت سونی پیکچرز چهار روز پس از انتشار آن در اینترنت به صدر پرفروش ترین فیلم های تاریخ در اینترنت رفته است.فیلم که ۲۴ دسامبر از طریق اینترنت در دسترس قرار گرفت بیش از ۱۵ میلیون دلار فروش داشته و تا روز ۲۷ دسامبر بیش از دو میلیون بار دانلود شده است.

شرکت سونی پیکچرز چند هفته قبل پس از تهدیدهای هکرها علیه شرکت های سینمایی و تماشاچیان برنامه اکران فیلم را لغو کرده بود اما پس از انتقاد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تصمیم به انتشار اینترنتی آن و اکران در حدود ۳۰۰ سینمای مستقل گرفت. فیلم ابتدا قرار بود در چند هزار سینما پخش شود.

باراک اوباما گفته بود که تصمیم سونی برای عدم پخش فیلم به معنی تهدید شدن آزادی بیان است.فیلم با یک طرح ساختگی برای کشتن کیم جونگ اون رهبر کره شمالی باعث خشم مقام های کره شمالی شده است. هکرها در ماه های اخیر همچنین به خاطر این فیلم حملات گسترده ای در فضای مجازی علیه شرکت سونی ترتیب داده اند.

عملیات هکرهایی که خود را “نگهبانان صلح” می نامیدند به انتشار اطلاعات محرمانه سونی از جمله فیلمنامه فیلم های آینده، ای میل های خصوصی و محرمانه و میزان درآمد بازیگران سینما منجر شد. اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا، می گوید که تحقیقاتش در مورد هک ها نشان می دهد که کره شمالی عامل آن است. پیونگ یانگ این اتهام را رد کرد اما دولت این کشور هک ها را “کاری به حق” توصیف کرد.

سونی یکشنبه در بیانیه ای گفت که فیلم “مصاحبه” در کانادا و آمریکا از طریق سایت های یوتیوب، پلی و اکس باکس مایکروسافت و همچنین وبسایتی که خود سونی برای پخش فیلم راه انداخته به بهای ۵.۹۹ دلار در دسترس است. نسخه وضوح بالای فیلم ۱۴.۹۹ دلار فروش می رود.

این شرکت همچنین گفت که فروش فیلم در سینماها هم “زیاد” بوده است.

منبع: بی بی سی

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//