آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

عبدالرحمن سیساکو رئیس هیات داوران سینه‌فونداسیون و فیلم کوتاه جشنواره کن شد

NF News Cannes68 Abderrahmane Sissako - عبدالرحمن سیساکو رئیس هیات داوران سینه‌فونداسیون و فیلم کوتاه جشنواره کن شد

عبدالرحمن سیساکو که آخرین فیلمش تحت عنوان «تیمبوکتو» در دوره گذشته جشنواره کن به رقابت پرداخته و نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان نیز شده بود، این بار تحت ریاست هیات داوران بخش سینه‌فونداسیون و فیلم کوتاه به کن باز خواهد گشت.

سیساکو جا پای بزرگانی چون عباس کیارستمی، جِین کمپیون، مایکل گُندری، هو شیائو شین و مارتین اسکورسیزی می‌گذارد که در ادوار گذشته ریاست این بخش را بر عهده داشته‌اند. به گزارش نقد فارسی، سیساکو از «بازی» تا «باماکو» و «تیمبوکتو» با نگاهی بشردوستانه، به بررسی روابط پیچیده شمال و جنوب آفریقا و سرنوشت آن پرداخته است.

این کارگردان آفریقایی هنر را وسیله‌ای برای مبارزه با ناعدالتی‌ها و نابسامانی‌های مردمش می‌بیند و سینمایش را اینچنین توصیف می‌کند: “هیچ وقت دوست ندارم فیلمی بسازم که کس دیگری هم بتواند آن را بسازد، و دوست دارم فیلمهایی که هرگز نخواهم ساخت را ببینم. چیزی که برای من مهم است سینمای مردم عادی و بی نام – نشان دادن درگیری‌ها اما بالاتر از همه رنجی که مردم عادی متحمل می‌شوند – قدرت بخشیدن به این مردم و دیده شدنشان، صحه گذاشتن بر شجاعت و زیبایی آنهاست.”

هیات داوران تحت ریاست سیساکو متشکل از 4 عضو خواهد بود و سه جایزه را در مراسم اختتامیه جشنواره در 24 مه اهدا خواهد کرد.

منبع: سایت نقد فارسی

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/cinemode/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/cinemode/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/cinemode...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/cinemode/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35