آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

سریالی تلویزیونی برگرفته از رمان آخر «جی.کی‌. رولینگ» ساخته می شود

79b - سریالی تلویزیونی برگرفته از رمان آخر «جی.کی‌. رولینگ» ساخته می شود

سریالی تلویزیونی براساس دو رمان آخر «جی.کی‌. رولینگ» ساخته می‌شود.

تلویزیون بی‌بی‌سی اعلام کرد دو رمان «نوای فاخته» و «کرم ابریشم» جی.کی. رولینگ – نویسنده صاحب‌نام انگلیسی و خالق هفت‌گانه «هری پاتر» – را سوژه ساخت سریالی جدید می‌کند.

هنوز زمان پخش و تعداد قسمت‌های این سریال جنایی اعلام نشده است. اقتباس تلویزیونی «خلأ ناگهانی» اولین کتاب بزرگسال رولینگ که پس از اتمام رمان‌های پرفروش «هری پاتر» به چاپ رسید، از ماه فوریه روی آنتن می‌رود.

دو رمان «نوای فاخته» و «کرم ابریشم» به‌عنوان جدیدترین آثار رولینگ اما با نام مستعار «ریچارد گالبریث» روانه بازار شدند و زمانی که مشخص شد نویسنده آن‌ها کیست، حواشی بسیاری به پا شد. خالق مجموعه رمان‌های «هری پاتر» اخیرا اعلام کرده احتمالا تعداد این آثار جنایی حتی بیش از هفت‌گانه پرفروشش هم بشود.

بر اساس این خبر، فاش شدن راز رولینگ پس از انتشار «نوای فاخته»، فروش این کتاب را به طرز چشم‌گیری افزایش داد تا جایی که اثر رولینگ در صدر جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات داستانی انگلیس قرار گرفت. نکته جالب این که «نوای فاخته» به قلم نویسند‌ه‌ گمنامی چون «ریچارد گالبریث» به چندین ناشر عرضه شد و هیچ‌یک حاضر به چاپ آن نشدند، اما اکنون فروش آن تا جایی رشد کرده که نام این رمان در بالاترین رتبه‌ وب‌سایت «آمازون» قرار گرفته است.

اگرچه با مشخص شدن نویسنده‌ اصلی «نوای فاخته» فروش این رمان رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد، اما رولینگ همچنان مایل بود خود را پشت نقاب «ریچارد گالبریث» پنهان کند. به گفته‌ ناشر «نوای فاخته»،‌ در عرض سه هفته اول انتشار این کتاب فروش آن تنها 1500 جلد بود، اما پس از افشای هویت اصلی نویسنده‌اش این رقم به 18 هزار نسخه رسید.

«کرم ابریشم» دومین جلد این مجموعه نیز در ماه ژوئن سال جاری میلادی روانه بازار شد و با استقبال قابل‌توجهی روبه‌رو شد. این رمان‌نویس ثروتمند و مشهور انگلیسی در مصاحبه‌ای اظهار کرد: کتاب‌هایی که با نام «گالبریث» منتشر می‌شوند، در بیش از هفت جلد خواهند شد. این مجموعه کاملا باز است. واقعا نوشتن این کتاب‌ها را دوست دارم، بنابراین نمی‌دانم نقطه پایان آن در ذهنم کجاست.

رولینگ در ادامه افزود: این رمان‌ها برعکس قصه‌های «هری» که شامل یک داستان عمده، شروع و پایان می‌شد، دربرگیرنده داستان‌های مجزا هستند و من همین را دوست دارم. بنابراین تا زمانی که کارآگاه داستان زنده است، می‌توانم موردهای مختلف را به او بدهم. تقریبا نیمی از رمان سوم را نوشته‌ام و نگارش پی‌رنگ داستان چهارم را هم شروع کرده‌ام.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //