آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

سرانجام حکم نهایی عامل قتل عام سینمای کلرادو اعلام شد

13940517000538 photoa - سرانجام حکم نهایی عامل قتل عام سینمای کلرادو اعلام شد

«جیمز هلمز»، عامل قتل عام سینمای کلرادو، سرانجام پس از ۳ سال، به حبس ابد بدون عفو محکوم شد. ۲۰ جولای سال ۲۰۱۲ میلادی جوانی آمریکایی در حالی‌که لباس «جوکر»، شخصیت منفی شوالیه تاریکی، را به تن داشت وارد سینمای کلرادو شد و مردم را در حال تماشای این فیلم به گلوله بست.

به گفته شاهدان، قاتل که «جیمز هلمز» نام داشته، برای نشنیدن صدای جیغ و فریادهای قربانیان در لحظه قتل‌عام هولناک تماشاگران، به موسیقی تندی گوش می‌داده به طوری که صدای گوشخراش موسیقی صداهای محیط اطرافش را کاملاً محو کرده بود. در جریان تیراندازی خونین سینمای کلرادو، 12 نفر را کشته و 70 نفر دیگر از تماشاگران فیلم را به شدت مجروح می‌شوند.

وکلای مدافع جیمز هولمز از ماه‌ها قبل به دنبال اثبات جنون و دیوانگی این قاتل موقرمز بودند ولی دادستان‌های دادگاه با استناد به اعتراف صریح قاتل، او را از نظر عقلی کاملا سالم تشخیص داده و خواستار حکم اعدام برای وی شدند. اکنون پس ماه‌ها و تشکیل جلسات مختلف سرانجام دادگاه حکم قطعی حبس ابد بدون بخشش را برای «جیمز هلمز» صادر کرده است.

بنا بر این گزارش، دو هفته پیش نیز فردی مسلح والد سینمایی در ایالت لوئیزیانای آمریکا شد و همه را به گلوله بست که در جریان این حمله  ۲ نفر کشته و  ۹ تن نیز زخمی شدند. قاتل نیز پس از تیراندازی دست به خودکشی زد.

مقامات شهر لافایت قاتل را «جان راسل هاوسر» ۵۸ ساله معرفی کرده‌اند، که سابقه اختلالات روانی نیز داشته است.هنگام حمله مرد مسلح،  نزدیک به ۱۰۰ نفر در سالن سینما به تماشای فیلم قطار شکسته نشسته بودند.

منبع: فارس

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //