آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

سازمان جاسوسی آمریکا از فیلم آرگو انتقاد کرد

14 11 8 21611argo250 100 - سازمان جاسوسی آمریکا از فیلم آرگو انتقاد کرد

در حالی که روز سیزدهم آبان در ایران همزمان با روز سخت انتخابات برای آمریکا بود، سازمان جاسوسی آمریکا ‌سیا، اسنادی درباره مستندات فیلم «آرگو» منتشر کرد و آن را نادرست خواند.سازمان سیا دیروز انتقادهایی را بر فیلم آرگو محصول سال 2012 که موفق به کسب جایزه اسکار شد، منتشر کرد.

در توییتر سیا آمده است، همه آنچه به عنوان عملیات اکشن در فیلم آمده نادرست است و تعقیقب و گریزی در هنگام خروج گروگان‌های فراری در فرودگاه صورت نگرفت. سیا اعلام کرده همه وقایع خیلی آرام پیش رفت و هیچ فردی در فرودگاه مزاحم ما نشد.

در عین حال اعلام شد که یک ساعت در وقوع عملیات تاخیر شده بود که آن هم برای مسایل مکانیکی رخ داده بود. علاوه بر این وجود تک تیراندازها و تیراندازی به گروگان ها نیز نادرست اعلام شد.انتشار این خبر موجب شد تا کانادایی‌ها بار دیگر از این که نقش آنها در فیلم کم رنگ مطرح شده ابراز دلخوری کنند و یادآوری کنند که سفیر کانادا و همسر وی نقش مهمی در خروج 6 گروگان فراری از سفارت داشتند.

در حالی که بسیاری از منتقدان معتقد بودند جایزه اسکار به دلایل سیاسی به فیلم «آرگو» تعلق گرفته، شماری از منتقدان نیز سعی داشتند این عقیده را به دیگران بقبولانند که صرفا توانایی‌های هنری فیلم و نه وقایع تاریخی بیان شده توسط آن، موجب شد تا این جایزه به فیلم تعلق بگیرد.

فیلم «آرگو» به کارگردانی و بازیگری بن افلک محصول سال 2012، در اسكار هشتادو پنجم جایزه بهترين فيلم را از دست میشل اوباما دریافت کرد و با این حال باز هم شائبه سیاسی بودن این عمل را نپذیرفت.

منبع: مهر

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//