آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

روسیه به دنبال تولید نسخه مشابه سریال Chernobyl؛ رشد 40 درصدی گردشگری چرنوبیل

chernobyl tv 1 - روسیه به دنبال تولید نسخه مشابه سریال Chernobyl؛ رشد 40 درصدی گردشگری چرنوبیل

مینی‌سریال پنج اپیزودی شبکه‌ی HBO در مورد فاجعه‌ی هسته‌ای چرنوبیل توجه مخاطبین سراسر دنیا را به خود جلب کرده است.

مینی‌سریال «چرنوبیل» (Chernobyl) ممکن است رکورد بینندگان شبکه‌ی HBO و «بازی تاج‌وتخت» را جابه‌جا نکرده باشد، اما در طول پنج هفته‌ای که روی ایر رفت، هواداران سراسر دنیا را با خود همراه کرد. خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که پخش مینی‌سریال HBO موجب رشد آمار گردشگری و بازدید از چرنوبیل شده است.

طبق اعلام دفتر خدمات مسافرتی «سولوایست» چرنوبیل حضور گردشگران در منطقه از می ۲۰۱۹ نسبت به همین ماه در سال گذشته تا ۳۰ درصد افزایش یافته است. «سرگی ایوانچوک»‌ مدیر شرکت به رویترز می‌گوید ثبت نام برای ماه‌های جون، جولای و آگوست نیز به دنبال پخش سریال تا ۴۰ درصد رشد داشته است. دفتر «چرنوبیل تور» نیز رشد مشابهی را گزارش می‌دهد.

«مسکو تایمز» می‌نویسد کرملین از اینکه ایالات متحده پیش از روسیه وقایع چرنوبیل را در تلویزیون روایت کرده به خشم آمده است. مطبوعات روسیه سعی می‌کنند با کاریکاتوری و کذب خواندن آن موفقیت سریال را زیر سؤال ببرند.

تلویزیون NTV روسیه از هم اکنون وعده‌ی تولید سریال مشابهی را داده که در آن نفوذ یک مأمور CIA به تأسیسات چرنوبیل به منظور خرابکاری روایت می‌شود. «الکسی مردادف» کارگردان سریال می‌گوید: «براساس یک نظریه این آمریکا است که به نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل نفوذ می‌کند و بسیاری از تاریخ‌دانان نیز آن را رد نکرده‌اند. در روز انفجار، یکی از مأمورین سرویس مخفی دشمن در ایستگاه حاضر بوده است.»

منتقدین «چرنوبیل» که اثری ناخوشایند اما روشنگرانه است را یکی از بهترین سریال‌های امسال توصیف کرده‌اند. «امیلی واتسون»، «جارد هریس»، «استلان اسکارزگارد»، و «جسی بالکی» از جمله‌ی بازیگران این مجموعه بودند.

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //