آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

ریچارد لینکلیتر برای “کودکی” از جشنواره پالم اسپرینک جایزه دریافت کرد

714206 - ریچارد لینکلیتر برای "کودکی" از جشنواره پالم اسپرینک جایزه دریافت کرد

فیلم تحسین شده «کودکی» ساخته ریچارد لینک‌لیتر جایزه الهامی جشنواره فیلم پالم اسپرینگ را نیز به افتخارهای قبلی خود افزود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکرین‌دیلی، درام «کودکی» ساخته ریچارد لینک‌لیتر به عنوان برنده جایزه الهامی (ویزیونر) جشنواره فیلم پالم اسپرینگ انتخاب شد و کارگردان آن جایزه‌ای را دریافت می کند که پیش از آن فیلمسازانی چون تام هوپر، دنی بویل، کوئنتین تارانتینو و میشل هازاناویسیوس دریافت کردند.

ریچارد لینک‌لیتر در مقام کارگردان و نویسنده فیلم «کودکی» این جایزه را در بیست و ششمین جشنواره فیلم پالم اسپرینگ که از دوم تا 12 ژانویه برگزار می‌شود، دریافت خواهد کرد.این فیلم به تازگی جایزه منتقدان فیلم نروژی چهل‌ و دومین فستیوال بین‌المللی فیلم در هاوسگوند را برد.

«کودکی» با دریافت چندین نامزدی در جوایز اسپرایت از بسیاری از جهات بزرگترین فیلمسازی مستقل سال هم بوده است. این فیلم که توسط کمپانی کوچک آی‌اف‌سی فیلمز طی 12 سال سرمایه ساخت خود را دریافت کرده، موفق به دریافت تقریبا تمام جوایز و نامزدی‌هایی که می‌خواست شده است.این فیلم به عنوان بهترین فیلم فستیوال سیاتل نیز انتخاب و موفق به کسب سه جایزه از جشنواره فیلم سیاتل شد که شامل جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن نقش اول برای پاتریشیا آرکت بود.

لینک‌لیتر که فیلمش «پیش از نیمه شب» به عنوان یکی از بهترین فیلم های سال 2013 شناخته شد و 98 درصد رای مثبت منتقدان را کسب کرد، برای این فیلم در کنار اتان هاوک و ژولی دلپی نامزد دریافت جایزه ایندیپندنت اسپرایت و جایزه منتقدان برای فیلمنامه شد و این سه جایزه منتقدان فیلم لس آنجلس را نیز دریافت کردند.

ریچارد لینک‌لیتر 54 ساله سازنده سه گانه «پیش از طلوع»، «پیش از غروب» و «پیش از نیمه شب» در طول 18 سال و نیز «ملت حاضری خور» فیلمساز مستقل آمریکایی است که به دنبال کردن زندگی شخصیت‌های فیلم‌هایش در سالهای متمادی علاقه دارد.

او امسال ساخت فیلم «کودکی» را به پایان رساند؛ فیلمی که حدود دوازده سال در‌گیرش بود و درباره زندگی پسری است در سال های مختلف کودکی و نوجوانی. در حالی که تصور می شد او از ساخت این فیلم دست کشیده، اما او در خبری غافلگیر کننده این فیلم را در جشنواره‌ ساند‌نس به نمایش درآورد و با واکنش های بسیار خوبی هم مواجه شد.

فیلمنامه «کودکی» را خود لینک‌لیتر نوشته که از پنج سالگی پسر بچه‌ای به نام ‌میسون شروع می شود و تا هجده سالگی او پیش می‌آید و زندگی او و خانواده‌‌اش را در این مدت دنبال می کند. اتان‌هاوک و پاتر‌یشیا آر‌ک بازیگران بزرگسال این فیلم هستند. این فیلم خرس نقره ای جشنواره‌ برلین را هم برد.

منبع: خبرگزاری مهر

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //