آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

رکورد شکنی فیلم جدید جیمز باند

spectre1 800x533 - رکورد شکنی فیلم جدید جیمز باند

اسپکتر، بیست و چهارمین فیلم از مجموعه جیمز باند تقریبا در هر کشوری که نمایش داده شده، رکوردشکنی کرده است.

این فیلم در بریتانیا توانست با فروشی معادل ۶۳ میلیون دلار در نخستین هفته نمایش، رکورد بشکند.

این رکورد پیشتر در اختیار فیلم «هری پاتر و زندانی آزباکان» بود که در سال ۲۰۰۴ در نخستین هفته نمایش حدود ۳۷ میلیون دلار فروش داشت.

اسپکتر با بازی دانیل کریگ، لئا سیدو، کریستف والتس، ریف فاینس و مونیکا بلوچی وکارگردانی سام مندس در کشورهای هلند، فنلاند، نروژ و دانمارک هم رکورد زده است.

این فیلم در شش کشوری که به نمایش در آمده تاکنون بیش از ۸۰ میلیون دلار فروش داشته است.

اسپکتر از ۲۶ اکتبر در ۲۵۰۰ سالن سینما به روی پرده رفت و قرار است از ششم نوامبر در آمریکای شمالی هم اکران شود.

اسکای فال، فیلم قبلی جیمز باند، پرفروش ترین فیلم تاریخ بریتانیا بود و فروش جهانی اش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار (۷۰۵ میلیون پوند) گذشت.
Image copyright PA
Image caption دانیل کریگ برای چهارمین بار نقش مامور ام‌‌آی ۶ را بازی می‌کند

به نظر می‌رسد که اسپکتر بتواند به راحتی رکورد اسکای‌فال را بشکند.

ترانه اسپکتر هم با صدای سام اسمیت، نخستین ترانه یک فیلم از مجموعه جیمزباند بود که در فهرست پرفروش‌ترین‌‌های بریتانیا صدرنشین شد.

بهترین جایگاهی که پیش از این ترانه‌ای از فیلم جیمز باند به دست آورده بود ترانه‌ اسکای‌فال با صدای ادل و ترانه فیلم «نمایی برای کشتن» با اجرای دورن دورن بوده که در رده دوم جدول پرفروش‌ترین‌ها جا گرفتند.

اسپکتر (Spectre) که در زبان انگلیسی خلاصه شده عنوان “مدیریت ویژه ضدجاسوسی، تروریسم، انتقام و اخاذی” (Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion) است، نام یک سندیکای خیالی بین المللی خلافکاران است که در فیلم های جیمز باند در سال های دهه ۶۰ حضور داشت و پس از سال ها درگیری حقوقی سازندگان با یک تهیه کننده فیلم بر سر آن، اکنون دوباره در این فیلم وارد شده است.

فیلمبرداری این فیلم در چند شهر از جمله لندن، مکزیکو سیتی، رم و طنجه انجام شد و بیش از هزار نفر در ساخت آن شرکت داشته اند.

منبع: بی  بی سی

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //