آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

دنزل واشنگتن از بازی در فیلم جدیدش “تسویه‌حسابجو” می گوید

فیلم “تسویه‌حسابجو” (The Equalizer) بازسازی پرقدرت یک مجموعه تلویزیونی به همین نام است که در دهه ۸۰ میلادی پخش می شد و در آن دنزل واشنگتن در نقش قهرمان داستان به جنگ مافیای روس می رود. دنزل واشنگتن با دو جایزه اسکار در کارنامه خود می گوید که سعی کرده اختلال موسوم به “وسواس ذهنی و کرداری” را به شخصیت داستان بیفزاید و یادآوری می کند که عشق او هنوز هم تئاتر است.

هنگام دیدارمان اولین چیزی که توجه دنزل واشنگتن را جلب کرد کفش های من بود و گفت :”تیم، کفشهایت خیلی نوک تیزند.”

این حرف او چندان عجیب نبود. دنزل واشنگتن در فیلم “تسویه‌حسابجو” نقش رابرت مک کال یک مامور اطلاعاتی سابق را بازی می کند که با بهره گیری از توانایی فوق العاده خود برای مشاهده و تشخیص اشیاء نوک تیز در زندگی روزمره، از آنها برای نابود کردن دشمنان خود استفاده می کند.

مجموعه تلویزیونی “تسویه‌حسابجو” با بازی ادوارد وودوارد در نقش یک مأمور امنیتی بازنشسته و ساکن شهر نیویورک در چهار فصل بین سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ پخش شد. و این تنها شباهت بین آن مجموعه تلویزیونی با فیلم جدید هالیوودی است.دنزل واشنگتن می گوید: “تهیه کننده فقط می خواست از همان عنوان و زمینه اصلی داستان استفاده کند، همین و بس. من کمک کردم تا شخصیت قهرمان داستان را کمی بسط بدهیم.”

رابرت مک کال، مأمور امنیتی بازنشسته ای که دنزل واشنگتن در فیلم نقش او را بازی می کند، بیوه ای است ساکن شهر بوستون و در یک فروشگاه بزرگ مصالح ساختمانی کار می کند. شب ها یک چای کیسه ای را با دقت لای دستمال کاغذی می پیچد و برای نوشیدن آن به یک کافه کوچک می رود. در آن جا وقت خود را با خواندن آثار کلاسیک و یا گفتگو با یک روسپی کم سن و سال به نام تری سپری می کند که نقش او را چلو گریس مورتز ایفا می کند.در فیلم “برابر ساز” چلو گریس مورتز نیز بازی می کند و کارگردان آن آنتوان فوکوآ است.

گذشته رابرت مک کال به عنوان یک مامور امنیتی و آدمکش زبده زمانی برای بیننده زنده می شود که او با تبهکاران روسی که این روسپی نوجوان را کنترل می کنند درگیر می شود.دنزل واشنگتن می گوید: “من در مورد شخصیت افرادی که به وسواس شدید ذهنی و کرداری مبتلا هستند مطالعه کردم. بر این اساس برای خودم یک داستانی در مورد قهرمان فیلم ساختم تا با کمک آن بتوانم نقش او را بهتر بازی کنم.”

دنزل واشنگتن می گوید: “او همسر خود را از دست داده، هر چند ما دلیل آن را نمی دانیم. شرایط زندگی و شخصیت او به خوبی در وسواس هایش خود را نشان می دهد. او به روسپی جوان توصیه می کند که در این دنیا باید واقعا خودش باشد ولی به نظرم خود این شخصیت دقیقا خودش نیست.”
“زمان به سادگی می گذرد”

 در این فیلم باری دیگر دنزل واشنگتن با آنتوان فوکوآ کارگردان آمریکایی همکاری می کند. برای فیلم آخری که این دو با هم کار کردند یعنی “روز کارآموزی” محصول ۲۰۰۱، دنزل واشنگتن جایزه اسکار بهترین هنرپیشه مرد را برد. قبل از آن نیز در سال ۱۹۸۹ او به خاطر بازی در فیلم “شکوه” جایزه اسکار برای بهترین نقش مکمل را برده بود.

آنتوان فوکوآ کارگردان “تسویه‌حسابجو” می گوید: “فکر نمی کنم که هیچکدام از ما واقعا احساس کردیم که سیزده سال از آن زمان گذشته است. مردم هنوز از فیلم روز کارآموزی با خاطره خوب صحبت می کنند. زمان به سرعت و به سادگی می گذرد.”

او در مورد همکاری مجدد با دنزل واشنگتن می گوید: “هر دو ما خیلی زود به همکاری با هم عادت کردیم. خیلی با هم صحبت کردیم و مثل دوره ساخت فیلم قبلی توانستیم یک زبان و آهنگ مشترک پیدا کنیم. مثل کار نوازنده ها است، بعضی از نوازنده ها با هم بهتر کار می کنند و در ضمن ما به به کار همدیگر اعتماد داریم.”

آنتوان فوکوآ سال آینده در فیلم دیگری به نام “هفت مرد دلار” دنزل واشنگتن را کارگردانی خواهد کرد. او می گوید:” این یک فیلم وسترن در قالب های سنتی است. می خواهم همان کاری را که در فیلم روز کارآموزی در مورد داستانهای پلیسی انجام دادم این بار در ژانر فیلمهای وسترن نشان بدهم.”از هم اکنون صحبت هایی هم در مورد تولید قسمت دوم فیلم “تسویه‌حسابجو” مطرح شده ولی کارگردان و بازیگر اصلی آن می گویند که به درآمد این فیلم بستگی خواهد داشت.

دنزل واشنگتن می گوید او روی صحنه تئاتر به اساس و عصاره بازیگری برمی گردد

دنزل واشنگتن می گوید:”در نهایت مردم تصمیم خواهند گرفت. اول باید فیلم اول را ببینند. اگر درآمد کافی نداشته باشد فیلم دومی در کار نخواهد بود. در عین حال باید یک فیلمنامه خوب هم داشته باشیم.”دنزل واشنگتن که دسامبر امسال ۶۰ ساله خواهد شد کار هنرپیشگی را از صحنه تئاتر شروع کرد. امسال در اجرای جدیدی براساس نمایشنامه “کشمشی زیر آفتاب” به قلم لورین هانزبوری روی صحنه رفت. این اجرا جایزه تاتر تونی برای بهترین بازآفرینی یک نمایشنامه قدیمی را دریافت کرد.

دنزل واشنگتن در سال ۲۰۱۰ برای بازی در نمایشنامه “حصارها” اثر آگوست ویلسون اولین جایزه تونی خود را دریافت کرد.دنزل واشنگتن می گوید صحنه تئاتر جایی است که او به اساس و عصاره کار بازیگری برمی گردد. او می افزاید:”مثل کار خواننده ها و نوازنده هاست. نمی شود تمام مدت در استودیو ضبط و تولید کرد و باید در اجراهای زنده و روی صحنه با تماشاچیان روبرو شد. روی صحنه آن جایی است که واقعا بازیگری اتفاق می افتد.”

او می افزاید:”در سینما می توان همه چیز را پیچاند و تغییر داد اما روی صحنه تئاتر توقفی در بازی و اجرا نیست. من از این حالت خوشم می آید و بسیار هیجان انگیز است. گاهی اوقات از خودم می پرسم چرا خودم را درگیر تئاتر می کنم؟ ولی واقعا ارزشش را دارد و کمک می کند که بازیگر بهتری باشم و این دقیقا همان چیزی است که من برای آن تلاش می کنم.”

فیلم “تسویه‌حسابجو” از روز ۲۶ سپتامبر در سینماهای بریتانیا اکران می شود.

منبع: بی بی سی

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //