درگذشت بازیگر خانم مارپل در سن 82 سالگی

جرالدین مک اوان که برای بازی در نقش خانم مارپل قهرمانی که آگاتا کریستی خلق کرد، شهرتی جهانی داشت، در 82 سالگی درگذشت. به گزارش تلگراف، جرالدین مک اوان در 12 قسمت از مجموعه تلویزیونی «خانم مارپل» بازی کرده بود.

این بازیگر که جایزه بفتا را در کارنامه داشت، سال ها در تئاتر بازی های موفقی را به نمایش گذاشته بود. او در ایفای نقش های تلویزیونی و فیلم هم سوابق طولانی داشت و با چهره هایی چون لارنس اولیویه و کنت ویلیامز بازی کرده بود. در بیانیه ای که پسر او گرگ و دخترش کلادیا منتشر کردند، نوشته شده است: جرالدین مک اوان پس از حمله قلبی ماه اکتبر و یک دوره بستری بودن در بیمارستان 30 ژانویه چشم از جهان بست.

این بازیگر تئاتر در کنار لارنس اولیویه در نمایش های متعددی نقش آفرینی کرده بود که «عشق برای عشق»، «رقص مرگ»، «ککی در گوشش» و «سرگرمی» از جمله آنها هستند. از جمله فیلم های سینمایی که این بازیگر در آنها ظاهر شده می توان به «رقص مرگ» با لارنس اولیویه، «رابین هود: شاهازده دزدها» با آلن ریکمن، «هنری پنجم» و «درد بیهوده عشق» هر دو با کنت برانا اشاره کرد.

خانم جرالدین در سال 2004 به عنوان بازیگر جدید نقش خانم مارپل انتخاب شده بود. او در نقش جین مارپل در 12 قسمت دو ساعته از این مجموعه تلویزیونی بازی کرده بود. او در مجموع تا سال 2008 در این نقش جلوی دوربین رفت. مک اوان در اولد ویندزور انگلستان متولد شده بود و اولین بار در 14 سالگی در نقشی تئاتری بر صحنه رویال تئاتر ویندزور بازی کرده بود. تا رسیدن به 18 سالگی او بازی در صحنه وست اند لندن و چندین نمایش پرطرفدار را تجربه کرده بود. در دهه 1950 او با تئاتر شکسپیر همکاری کرد و  در دهه 60 به تئاتر رویال شکسپیر پیوست.

او سال 1991 جایزه بفتا را برای بازی در مینی سریال «پرتقال تنها میوه نیست» دریافت کرد و سال 1995 جایزه ایوینینگ استاندارد را به عنوان بهترین بازیگر زن از آن خود کرد.

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

نظر شما چیست؟ همین جا بنویسید


کانال تلگرامی ما رو از دست ندید!