آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

اتحادیه اروپا از نت فلیکس خواست برای حفظ ثبات اینترنت تماشای آنلاین را محدود کند

netflixoverload - اتحادیه اروپا از نت فلیکس خواست برای حفظ ثبات اینترنت تماشای آنلاین را محدود کند

اتحادیه‌ی اروپا از نت‌فلیکس و در پلتفرم‌های استریمینگ درخواست کرد که از عرضه‌ی عناوین با کیفیت بالا خودداری کند تا به دنبال شیوع ویروس کرونا شبکه‌ی جهانی اینترنت دچار اختلال نشود.

با قرنطینه شدن بسیاری از کشورها در سراسر دنیا برای مبارزه با ویروس کرونا، مقامات اتحادیه‌ی اروپا اظهار از افزایش شدید پهنای باند اینترنت ابراز نگرانی کرده‌اند. «تیری برتون» که مأمور عالی رتبه‌ی اتحادیه روز چهارشنبه در صفحه‌ی توئیتر خود اعلام کرد که با «رید هستینگز» مدیر عامل نت‌فلیکس مذاکره کرده است. برتون از کمپانی‌ها و مردم خواسته است تا هنگام تماشای آنلاین و استریم، کیفیت استاندارد (SD) را به جای کیفیت بالاتر (HD) انتخاب کنند تا اختلالی در شبکه ایجاد نشود.

برتون روز پنجشنبه گفت با توجه به شرایط بی‌سابقه‌ای که به وجود آمده، پلتفرم‌های استریمینگ، اپراتورهای موبایل و کاربران «در حین مبارزه علیه گسترش ویروس، مسؤلیت مشترکی دارند برای حفظ ثبات شبکه.» سخنگوی نت‌فلیکس ادعا کرده است که هستینگز و برتون روز پنجشنبه دوباره با هم دیدار خواهند کرد.

سخنگوی نت‌فلیکس می‌گوید: «در مورد اهمیت حفظ ثبات شبکه‌ی جهانی در این دوران بحرانی حق با برتون است. ما از سال‌ها قبل بر روی بازدهی شبکه تمرکز کرده‌ایم.» نت‌فلیکس می‌گوید از هم اکنون کیفیت استریم‌ها را بهیه‌سازی کرده و کاربران را به سرورهایی متصل می‌کند که به آن‌ها نزدیک‌ترند تا به این ترتیب پهنای باند کمتری مصرف شود.

«مارک زاکربرگ» مدیر عامل فیسبوک هم روز چهارشنبه اعلام کرد که با توجه قرنطینه‌های خانگی در سراسر جهان، استفاده از سرویس‌های فیسبوک به‌شدت افزایش یافته است. او توضیح می‌دهد که این افزایش تقاضا بسیار فراتر از بالاترین رکورد سالانه‌ی آن‌‌هاست که معمولاً در شب سال نو رقم می‌خورد. تماس‌های صوتی و تصویری از طریق واتسپ و پیام‌رسان فیسبوک به صورت مشخص، دو برابر سطح همیشگی است.

منبع: 30نما
5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //