آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

دانلود مقاله نگاهی به فیلم تاریخ خشونت

a history of violence 1024x576 - دانلود مقاله نگاهی به فیلم تاریخ خشونت

نام مقاله: نگاهی به فیلم تاریخ خشونت

نویسنده: معین محب علیان، کارشناسی ارشد بازیگری، دانشگاه هنر تهران

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 20 صفحه

حجم: 440 کیلوبایت

چکیده: عنوان فیلم ” تاریخ خشونت” سه لایه دارد: اول به گمان یا اتهامی با تاریخ بلند مدت خشونت برمی گردد. دوم به استفاده تاریخی از خشونت بر خواباندن مشاجرات و سوم خشونت ذاتی تکامل داروینسم به نحوی که اندام های مناسب و کارامد تر جایگزین ضعیف تر ها می شوند. به نظر می رسد کراننبرگ کاملا طرفدار تفکر داروینیسم باشد و در فیلمش قوی ترین کاراکتر نجات می یابد

ویگو مورتنسن که در این فیلم نقش تام استال را بازی می کند و همسر وکیل اش ادی را ماریو بلو بازی می کند همواره با آن دسته از لهجه های آمریکای میانه سروکار دارد به شکلی که هر کلمه به جمله ” من یه محلی هستم” تعبیر می شود.

اما فیلم درباره تام یا جوئی چه می گوید؟ کدام زندگی واقعی است؟ ماهیت زندگی ابتدایی جوئی با به دنیا آمدنش بوجود آمده بود. زندگی دومش با انتخاب آگاهانه خود شکل گرفته بود. کدام یک بر دیگری غالب است. طبیعت یا پرورش؟ آیا ما خودمان را مسخره می کنیم هنگامیکه فکر می کنیم می توانیم در صلح و آرامش زندگی کنیم؟ آیا صلحی که اکنون تجربه می کنیم حاصل خشونتی است که در جای دیگری خرج شده است؟ در فیلم تاریخ خشونت ، به این جمله ختم می شود که  اگر تام استال واقعا همان شهروند شاد وشنگولی که وانمود می کرده باقی می ماند در صحنه درگیری در کافه کشته می شد. جوئی بود که او را نجات داد. نکته مهم اینجاست: پسر او جک بخاطر جوئی ، پی به نکاتی در وجود خود می برد که هرگز تا قبل از آن به آنها احتیاج نداشته  و اصلا فکرش را نمی کرده چنین قابلیت هایی هم داشته باشد.

تاریخ خشونت بطور فریب آمیزی صریح و بی شیله پیله ظاهر می شود. فیلم درباره ی پلات و طرح داستانی نیست بلکه درباره ی کاراکتر است. اینکه چطور افراد ، راهشان را انتخاب می کنند و آینکه آیا جهان همچون یه بهشت احمقانه است یا نه. به نظر می رسد کارگردان چنین فیلمی را ساخته تا نشان دهد جک چیزی را از پدر به ارث برده که هرگز تصورش را نمی کرده پدرش چنین ویژگی را داشته باشد. اسکیموها زنده می مانند زیرا می کشند و شکار می کنند. رویکرد فیلم به خشونت هم به چنین لایه ای برمی گردد که شایسته ترین ها زنده می مانند نه بهترین ها و خوش اخلاق ترین ها. تاریخ خشونت افسانه و معنای آمریکا را در قالب رویاها،کابوس ها و حالت های جنون آمیز نشان می دهد.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.
5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //