آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

خاطره جی جی آبرامز، سازنده “جنگ‌های ستاره‌ای” جدید از روز هولناک تماشای نسخه اولیه فیلم با مدیران کمپانی دیسنی

ecee973ed9dc4de29d16eaf4df915366 M - خاطره جی جی آبرامز، سازنده "جنگ‌های ستاره‌ای" جدید از روز هولناک تماشای نسخه اولیه فیلم با مدیران کمپانی دیسنی

جی جی آبرامز کارگردان قسمت هفتم «جنگ‌های ستاره‌ای» در مصاحبه اخیر خود گفته پیش‌نمایش «نیرو برمی‌خیزد» برای مدیران ارشد «دیسنی» تجربه‌ای هولناک بود. کارگردان 49 ساله دیروز با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی اقرار کرد در زمان نمایش تدوین اولیه فیلم برای روسای دیسنی به قدری عصبی بود که در کلام نمی‌گنجد.

به گزارش آی سینما به نقل از «انترتینمنت ویکلی»، در حالی که چند هفته بیش‌تر به پایان انتظار هواداران سری فیلم‌های «جنگ‌های ستاره‌ای» باقی نمانده تا بعد از حدود یک دهه به تماشای روایتی تازه از فرنچایز سینمایی محبوب‌شان بنشینند، جی‌جي آبرامز کارگردان فیلم روز گذشته با حضور در برنامه تلویزیونی «هوارد استرن شو» از تجربه پیش‌نمایش «نیرو برمی‌خیزد» برای مدیران دیسنی حرف زد.

این استودیو در سال 2012 با پرداخت 4 میلیارد دلار حقوق مربوط به نمایش سری فیلم‌های «جنگ‌های ستاره‌ای» را از «لوکاس‌فیلم» خریداری کرد.

آبرامز با یادآوری خاطره نمایش نسخه اولیه فیلم برای مدیران ارشد دیسنی گفت: «تدوین اولیه را نشان دادیم که هنوز ناقص بود؛ نسخه کامل اما ناتمام فیلم بود و ما آن را برای آلن هورن و باب ایگر و آلن برگمان سه نفر از مدیران دیسنی به نمایش گذاشتیم. هر سه موقع نمایش فیلم در سالن سینما کنار من نشسته بودند. و وحشتناک بود.»

اگرچه آبرامز از نمایش فیلم با جلوه‌های ویژه ناتمام شدیدا دچار تنش و اضطراب شده بود اما با استقبال و واکنش مثبت مدیران روبه‌رو شد که خودش از آن با عنوان «بزرگ‌ترین آسودگی زندگی‌اش» یاد می‌کند.

اگرچه عمر این آسودگی خاطر چندان دراز نبود و به گفته کارگردان 49 ساله: «آنجا را ترک کردم و به تنها چیزی که می‌توانستم فکر کنم این بود: «آنها 4 میلیارد دلار خرج کرده‌اند و مجبورند عاشق فیلم باشند. واکنش‌شان بسیار مهربانانه بود و من باورم نمی‌شد».

در ادامه مصاحبه با استرن، آبرامز همچنین از جرج لوکاس خالق اصلی «جنگ‌های ستاره‌ای» دفاع کرد – هرچند لوکاس در فیلم جدید هیچ دخالتی نداشته – و درباره جنجال‌های به‌راه افتاده در مورد انتخاب جان بویگا حرف زد.

از سوی دیگر، «دیسنی» بالاخره جمعه 9 ژانویه (19 دی) را به عنوان تاریخ قطعی اکران «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو برمی‌خیزد» در سینماهای چین را اعلام کرد. به‌این‌ترتیب، چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمای جهان آخرین محل اصلی اکران این فیلم بلاک‌باستری است که در اغلب بازارهای اصلی دنیا پیش از کریسمس و آغاز سال میلادی جدید به نمایش درمی‌آید.

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //