کانال تلگرامی ما رو از دست ندید!

حقایقی درباره فیلم‌های معروف که نمی‌دانستید

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/movie-1_2017-10-08.jpg

مهم نیست فیلمی که تماشا می کنید چقدر جذاب و جالبه مهم اینه چیزی که روی صحنه می بینید هیچوقت به قشنگی واقعیات پشت صحنه فیلم ها نیست. صنعت فیلم در کل پر از واقعیات جالب و جذابه و در ادامه لیستی از این واقعیات درباره فیلم های معروف آوردیم که مطمئنا براتون خیلی جالبه.

طبق داستان “آن” از استفان کینگ “پنی وایس” دلقک فیلم هر ۲۷ سال یکبار بیدار می شود. فیلم اقتباسی این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ ساخته شد و فیلم جدید آن ۲۷ سال بعد روی صحنه آمد. بیل اسکارسگارد که نقش دلقک در فیلم ساخته شده در سال ۱۹۹۰ را داشت ۲۷ ساله بود.

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/movie-2_2017-10-08.jpg

پنی وایس از یک قاتل واقعی به نام John Wayne Gacy الهام گرفته شده که لباس دلقک ها را می پوشید و جشن های کودکانه برپا می کرد. او به سرگرم کردن کودکان بیمار و جمع آوری پول برای خیریه معروف بود.

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/movie-3_2017-10-08.jpg

بازیگر نقش جورجی در فیلم های “ترس از مردگان متحرک” و “ذهن های جنایتکار” نیز کار کرده است و با وجود این که ۹ سال بیشتر ندارد از دلقک ها و زامبی ها هیچ ترسی ندارد.

دیو و دلبر نخستین فیلم انیمیشن بود که در سال ۱۹۹۲ نامزد جایزه اسکار در موضوع بهترین تصویر شد. و البته سکوت بره ها نیز همین جایزه را گرت.

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/movie-4_2017-10-08.jpg

در انیمیشن آپ خانه کارل با ۲۰۶۲۲ بادکنک بلند شد. در واقعیت ۲۰ الی ۳۰ میلیون بادکنک برای بلند کردن یک خانه لازم است. در بیشتر صحنه های فیلم تنها ۱۰۲۹۷ بادکنک به کار برده شده است.

آیا می دانستید نکته مشترک بین لئوناردو دیکاپریو، جانی دپ، ویل اسمیت و نیکلاس کیج چیست؟ همه آن ها به عنوان نقش نئو در فیلم ماتریکس در نظر گرفته شده بودند.

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/movie-6_2017-10-08.jpg

دوست باز در فیلم تنها در خانه در واقع پسری است که او را به شکل یک دختر درآورده اند. به عقیده کارگردان این فیلم استفاده از یک دختر در این فیلم کار درست و عاقلانه ای نیست.

پانم شهری است که داستان فیلم هانگر گیمز در آن اتفاق می افتد. این واژه از واژه لاتین Panem et circenses گرفته شده که به معنای “نان و سیرک” است.

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/movie-7_2017-10-08.jpg

اما واتسون برای بازی در فیلم لالالند انتخاب شده بود اما به دلیل قرارداری که با فیلم دیو و دلبر بسته بود آن را لغو کرد.

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/movie-8_2017-10-08.jpg

در صحنه ای از فیلم Twilight که بلا و چارلی در رستوران هستند زنی با موهای تیره در رستوران پشت لپ تاب نشسته است. او نویسنده این کتاب استفانی مایر است.

به نظر می رسد که تمام صحنه های سریال فرندز در نیویورک ضبط شده باشد اما در واقع هیچ کدام از صحنه ها در شهر فیلمبرداری نشده اند بلکه تمام فیلم در استودیو فیلمبرداری شده است.

منبع: بدونیم

نظرتان را با ما در میان بگذارید