آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

جیک جیلنهال، از بازیگری، دوران حرفه‌ای و فیلم ایرانی مورد علاقه‌اش می‌گوید

5c04d8e6e7f2d7840950268a276ef398 M - جیک جیلنهال، از بازیگری، دوران حرفه‌ای و فیلم ایرانی مورد علاقه‌اش می‌گوید

جیک جیلنهال، ستاره هالیووی در آخرین روز جشنواره بین‌المللی فیلم دوبی جایزه ستاره بین‌المللی سال را از ورایتی دریافت کرد.

این بازیگر ۳۴ ساله که پدرش کارگردان و مادرش نویسنده فیلمنامه بوده‌اند ضمن پاسخ به هوادارانش، یک ساعت را درباره دوران حرفه‌ای‌اش و فیلم‌هایی که کار کرده از جمله کوهستان بروکبک، زودیاک و شبگرد و Southpaw صحبت کرد.

او گفت که انرژی‌اش را از موسیقی هیپ هاپ می‌گیرد و با این که از طرفداران سرسخت نیروانا است، این گفته که او آرزو دارد در نقش کرت کوبین بازی کند صحت ندارد. او هر موقعیتی را مثل اولین بار و آخرین بار مواجهه با آن می‌داند و معتقد است بازیگری مثل بازی قارچ خور (Pac-Man) است. “باید کمی از این و آن بخوری و مرتب مسیرت را عوض کنی.” او می‌گوید که سال‌ها پیش فهمیده که آنقدرها باهوش نیست و باید خیلی تمرینات سخت انجام دهد تا در موقعیت‌های مختلف بتواند راحت کار کند‌. با این وجود آرزو می‌کند کاش خیلی زودتر از این‌ها می‌فهمید که بازیگری یک هنر است و چیزی که در این حرفه دوست دارد این است که موفق می‌شود از هنرش لذت ببرد و در این حرفه بیشترین لذت را در زندگی‌اش تجربه کرده است و آن را یک شغل واقعی می‌داند. جیلنهال معتقد است که ریسکی که در این حرفه دارند بالاتر از ریسک افراد دیگر است و اگر بتوانند از آن درس بگیرند زندگی‌شان متحول می‌شود. همانطور که برای او این اتفاق افتاده است.

این ستاره موفق هالیوودی درباره ایفای یک نقش به عنوان بازیگری گفته که لازم نیست برای ایفای نقش همانطوری که او ترسیم شده زندگی کنید و مثلا اگر بخواهید نقش یک معتاد را بازی کنید حتما مواد مصرف کنید بلکه باید آن نقش را بازی کرد. همانقدر که روش متد اکتینگ و زندگی کردن یک شخصیت مهم است، تخیل هم نیم دیگری از آن است. او می‌گوید که فکر می‌کند که تماشاگران دنبال یک جور اعتماد به نفس در فیلم‌ها می‌گردند و می‌خواهند در یک قهرمان توانایی انجام کار را ببینند. او می‌گوید که به ریتم بسیار اعتقاد دارد و این که فیلمنامه هدفی را دنبال کند هم برایش مهم است. او از مادرش یاد گرفته که داستان را باید در یک جمله بتوان خلاصه کرد.

جیلنهال گفته کار کردن با همه کارگردان‌ها مخصوصا برادران کوئن و اسپایک جونز را دوست دارد و بزرگترین افسانه‌ای که شنیده این است که همه در هالیوود کوتاه‌قامت هستند! او می‌گوید چنین چیزی عمومیت ندارد و خودش قدبلند و داستین هافمن کوتاه قد است!

او عاشق تک تک فیلم‌های ژاک اودیار و قطعا «پیامبر» او است. همین‌طور عاشق فیلم «جدایی» اصغر فرهادی است و البته جری مگوایر و ابله‌ها (The Goonies) را هم دوست دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //