آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

جورج کلونی هم به گروه معترضان اسکار پیوست

72 georgeclooneyhwofjan12 headshot - جورج کلونی هم به گروه معترضان اسکار پیوست

«جورج کلونی» بازیگر و کارگردان سرشناس هالیوودی هم به جمع معترضان به آکادمی اسکار پیوست. جورج کلونی هنرپیشه مشهور سینما هم با اظهار این مطلب که “اسکار راهی غلط را در پیش گرفته”، با هنرمندانی که به نادیده گرفته شدن رنگین‌پوستان در این رقابت بین‌المللی معترضند، هم‌صدا شد.

وی با اشاره به این مطلب که امسال حتی یک نامزد سیاه‌پوست در میان برگزیدگان اسکار وجود ندارد، گفت که “آکادمی دارد به راه غلط می‌رود”، کلونی خاطرنشان کرد که از نادیده گرفته شدن فیلم‌هایی چون «اعتقادنامه»، «جانوران بی‌سرزمین» و «از کف خیابان‌های کمپتون» و همچنین نامزد نشدن «ویل اسمیت» در بخش بهترین بازیگر مرد متعجب شده است.

این بازیگر در ادامه گفت: به نظر من آفریقایی آمریکایی‌ها کاملا حق دارند به توجه ناکافی آکادمی به ایشان معترض باشند. فکر می‌کنم این کاملا درست است. جورج کلونی تاکنون شش بار (برای بهترین بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی و تهیه کنندگی) نامزد کسب جایزه اسکار شده است که یک بار برای فیلم «سیریانا» در سال 2005 موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و در سال 2012 نیز در مقام تهیه‌کننده در کنار «بن افلک» و «گرنت هسلا» اسکار بهترین فیلم را برای تهیه کنندگی به دست آورده است.

از دیگر افتخارات این سینماگر مطرح می توان به کسب سه جایزه بهترین بازیگر مرد جوایز گلدن گلوب برای فیلم های «سیریانا»، «ای برادر کجایی» و «فرزندان» اشاره کرد. کلونی در سال 2013 در فیلم «جاذبه» ساخته «آلفونسو کواران» در نقش یک فضانورد به نام «مت کوالسکی» درکنار «سندرا بولاک» به ابفای نقش پرداخت و در نهایت فیلم موفق به کسب هشت جایزه اسکار شد. وی تاکنون فیلم‌های «شب بخیر و موفق باشید» (2002)، « کلاه‌چرمی‌ها» (2008)، « عید مارس» (2011)، «مردان تاریخی» (2012) را در مقام کارگردان مقابل دوربین برده است.

منبع: سینما پرس

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //