CineModern Telegram

جشنواره آنتالیا با تقدیر از «کریستوفر واکن» آغاز به‌کار کرد

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/image_13960730635_walken-antalya-opener1_2017-10-24.jpg

جشنواره بین‌المللی فیلم آنتالیا شب گذشته (21 اکتبر) با نمایش فیلم «هرگز ترکم نکن» ساخته آیدا بگیچ فیلمساز زن بوسنیایی و همچنین تقدیر از کریستوفر واکن بازیگر کهنه‌کار سینما و تئاتر امریکا افتتاح شد. پنجاه و چهارمین دوره این رویداد سینمایی امسال با ایجاد تغییرات اساسی در ساختار و نحوه نمایش فیلم‌ها، پذیرای بیش از سه هزار مهمان و بازدیدکننده خواهد بود.

بگیچ که در گذشته با فیلم «بچه‌های سارایوو» موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران در بخش نوعی نگاه جشنواره کن 2012 شده بود، این‌بار فرار پرفراز و نشیب کودکان پناهجوی سوری به آن سوی مرزها را به تصویر کشیده است.


بگیچ 41 ساله که در مراسم افتتاحیه جشنواره آنتالیا حضور یافته بود درباره فیلم جدیدش توضیحاتی ارایه داد از جمله این که پناهجویان واقعی در نقش شخصیت‌های فیلم او ظاهر شده‌اند. بگیچ یادآور شد: «ما همگی به یک زبان مشترک صحبت نمی‌کنیم اما هنوز می‌توانیم در صلح و هماهنگی در کنار یکدیگر زندگی کنیم.»

به گزارش ورایتی، مهمانان امریکایی جشنواره از این که موفق به حضور در مراسم افتتاحیه شدند بسیار شگفت‌زده بودند چرا که بسیاری‌شان تا آخرین لحظه نسبت به دریافت ویزا و مجوز ورود به کشور ترکیه تردید داشتند.

در افتتاحیه مجلل جشنواره پنجاه و چهارم، کریستوفر واکن بازیگر 74 ساله امریکایی با دریافت جایزه افتخاری پرتقال طلایی تقدیر شد.

جشنواره فیلم آنتالیا تا 27 اکتبر (پنجم مهر) ادامه خواهد داشت.

منبع: آی‌سینما

نظرتان را با ما در میان بگذارید