آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

«جدایی نادر از سیمین» در فهرست فیلم‌های محبوب «جیک جیلنهال»

2387720681 e1506327635930 - «جدایی نادر از سیمین» در فهرست فیلم‌های محبوب «جیک جیلنهال»

جیک جیلنهال «جدایی نادر از سیمین» را جزو فیلمهای محبوبش می داند.

«ایندی وایر» نوشت: جیک جیلنهال تا امروز با کارگردانان بزرگ زیادی کار کرده است که از آن جمله می‌توان به آنگ لی، دُنی ویلنِو و دیوید فینچر اشاره کرد. در این میان ذائقه‌ سینمایی او هم برآمده از بزرگان و تأثیرگذاران جالب توجهی است، از شمایل‌هایی چون فدریکو فلینی و جرج کیوکر گرفته تا فیلم‌سازانی که در دوره‌های به‌خصوصی درخشیده‌اند مانند ریچارد دانر و کامرن کرو. اما آن‌چه این خبر را برای ما ایرانی‌های سینمادوست جذاب‌تر می‌کند این است که «جدایی نادر از سیمین» (اصغر فرهادی) یکی از فیلم‌های محبوب این بازیگر جوان و توانمند است. او در سال ۲۰۱۵ خیلی ساده و مهربانانه درباره شاهکار فرهادی گفت: «من شیفته‌ی «جدایی» هستم.»

اما نُه فیلم دیگری که از آثار محبوب جیک جیلنهال هستند و توسط ویلیام ارل، نویسنده‌ «ایندی‌وایر»، از دل گفت‌وگوها و حرف‌های این بازیگر در سال‌های اخیر بیرون کشیده شده‌اند، از این قرارند:

«زن سال» (جرج استیونز، ۱۹۴۲)/ «دنده‌ِ‌ی آدام» (جرج کیوکر، ۱۹۴۹)/«جاده» (فدریکو فلینی، ۱۹۵۴)/«اژدهای پیت» (دان چافی، ۱۹۷۷)/«احمق‌ها» (ریچارد دانر، ۱۹۸۵)/«دوران خوش‌گذرانی در ریجمانت های» (ایمی هکرلینگ، ۱۹۸۲)/«در جست‌وجوی بابی فیشر» (استیون زیلیان، ۱۹۹۳)/«جری مگوائر» (کامرن کرو، ۱۹۹۶)/«یک پیام‌آور» (ژاک اودیار، ۲۰۰۹).

منبع: هنر و تجربه

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
Hadi Motale در 28 سپتامبر 2017 ساعت 08:40 پاسخ

خیلی عالی هستید ولی اگر برای معرفی هر لیست لینک به IMDb میدادید بهتر می بود :)🙏
خوبیش اینکه می توانستیم به راحتی به لیست خودمان برای بعد دیدن اضاف کنیم

    مسعود جواهری
    مسعود جواهری در 7 اکتبر 2017 ساعت 15:00 پاسخ

    ممنون از پیشنهادتون. سعی می کنیم درمطالب بعدی پیشنهادتون رو در نظر بگیریم.

اینستاگرام ما تلگرام ما
//