آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

جایزه لومیر جشنواره فرانسه به مارتین اسکورسیزی رسید

94 15 10 17 178301871927 - جایزه لومیر جشنواره فرانسه به مارتین اسکورسیزی رسید

فرانسه با اهدای جایزه لومیر خود به مارتین اسکورسیزی از این چهره برجسته سینمای آمریکا تجلیل کرد. تیری فرمو رییس جشنواره فیلم کن برای هفتمین سال با اهدای جایزه لومیر از فیلمسازی برجسته و در قید حیات تجلیل کرد و امسال این جایزه را به مارتین اسکورسیزی اهدا کرد.

به این ترتیب اسکورسیزی به کارگردان‌هایی چون کوئنتین تارانتینو، پدرو المادوار و کلینت ایستوود پیوست که پیش از این با دریافت این جایزه تجلیل شده بودند. در این جشن سالانه که فرمو آن را با همکاری برنارد تاورنیه کارگردان مشهور تاسیس کرده، کلاسیک‌های استادانه قدیم و جدید در مرکز توجه قرار می گیرند.

در طول این برنامه یک هفته‌ای شماری از فیلم‌های کلاسیک به نمایش در می‌آیند و اسکورسیزی قرار است چند روز در لیون بماند تا از همه این برنامه ها لذت ببرد. مکس فون سیدو بازیگر مشهور فیلم «شاتر ایلند» و امیلی مورتیمر از چهره های حاضر در مراسم دو ساعته دیشب بودند. ژان پیر ژونو، آلکساندر دسپلت آهنگساز برنده اسکار، میشل هازاتاویسیون کارگردان برنده اسکار برای فیلم «هنرمند» و برنیس بژو بازیگر مشهور فرانسوی، پیر لسکور رییس جدید جشنواره فیلم کن و عباس کیارستمی کارگردان برجسته ایرانی از دیگر حاضران در این جشن بودند.

کیارستمی با اسکورسیزی به عنوان روسای بخش سینه فونداسیون کن به فیلمسازان جوان کمک می‌کنند تا اولین یا دومین فیلم بلند خود را بسازند. او یک فیلم کوتاه سه دقیقه‌ای ویژه نیز با عنوان «ممنون مارتی» برای تشکر از اسکورسیزی ساخته بود که در این مراسم به نمایش درآمد.

در این مراسم که اسکورسیزی با همسرش در آن شرکت کرده بود، وی در برابر حاضران سخنانی بیان کرد و درباره فیلم‌هایی چون «هوگو» صحبت کرد. او از برادران لومیر به عنوان خالقان سینما تجلیل کرد و کلیپی از «رفقای خوب» او پخش شد که امسال پس از ۲۵ سال هنوز خاطره انگیز است.

علاوه بر این کلیپی متشکل از لحظاتی از همه فیلم‌های اسکورسیزی از «آلیس دیگر اینجا زندگی نمی‌کند» گرفته تا «سلطان کمدی»، «گاو خشمگین»، «رنگ پول»، «کازینو»، «رفتگان» و «گرگ وال استریت» به نمایش درآمد.

منبع: همشهری آنلاین

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //