آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

توضیحات شهاب حسینی درباره شکایت اخیرش در دادگاه

981303176170ea772cb11c4af81adf2a M - توضیحات شهاب حسینی درباره شکایت اخیرش در دادگاه

این بازیگر سینما که به تازگی از سوی محمد حیدری، دبیر جشنواره فیلم فجر، حکم مشاوره‌ دریافت کرده است، شنبه، 30 آبان‌ماه در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافت که البته این اتفاق بازتاب قابل توجهی در شبکه‌های مجازی داشت. این بازیگر سینما در گفت و گو با ایسنا، درباره دلیل حضور خود در دادگاه فرهنگ و رسانه با بیان اینکه شاید حکمت خدا در این بوده است که ماجرا این‌طور ادامه پیدا کند به ایسنا اظهار کرد: پیرو یک سلسله مسائل با تهیه‌کننده‌ی فیلم «ساکن طبقه وسط» که از ابتدای کار تا به امروز اتفاق افتاد و موفق به حل اختلاف نشدیم، به دادسرا رفتم و فکر می‌کنم یک مرجع نهایی مثل دادگاه فرهنگ و رسانه می‌تواند این موضوع را حل کند.

حسینی گفت: تهیه‌کننده‌ی فیلم «ساکن طبقه وسط» جلو صدور پروانه‌ی نمایش خانگی این اثر را گرفته‌ و با این کار سرمایه‌ی سرمایه‌گذارانی که از بخش خصوصی آمده بودند با خطر مواجه شده است.

کارگردان فیلم «ساکن طبقه وسط» یادآور شد:‌ این در حالی است که فیلم در شرایط نسبتا نامناسبی اکران شد، ولی توانست از فروش قابل توجهی برخوردار شود، اما تا این لحظه سرمایه‌گذاران با ضرر روبه‌رو شده‌اند.

این بازیگر اضافه کرد: به دلیل اینکه تنها شخص مورد اعتماد سرمایه‌گذاران، من بودم، موظف هستم این مسئله را تا انتها پیگیری کنم و امیدوارم در جهت احقاق حق افراد کمک کنم.

شهاب حسینی با اشاره به اینکه «متأسفانه با مشکلات زیادی از جانب تهیه‌کننده‌ی فیلم و شیوه‌ی کاری ایشان روبه‌رو بودیم»، گفت: خود ایشان هیچ سرمایه‌ای را وارد کار نکرده ولی سرمایه‌ی دیگران به خطر افتاده است. در این شرایط نباید به افزون طلبی ها تن داد؛ آن هم به صرف اینکه کسی یک مجوز تهیه‌کنندگی در دست دارد. این مجوز صرفا برای تلاش در جهت ساخت یک فیلم خوب باید مورد استفاده قرار گیرد، نه اینکه دستاویزی برای ادعاهای بعضا خارج از انصاف و منطق افراد شود.

وی ادامه داد: خوب است از این منظر به فیلم «ساکن طبقه وسط» نگاه شود که اثری نزدیک به استانداردهای موجود ساخته شد و تهیه‌کننده‌ی آن باید خوشحال باشد که چنین فرصتی داشته و توانسته کاری را که می‌تواند مایه‌ی مباهاتش باشد به ثمر برساند، اما می‌بینیم چنین مشکلاتی به‌وجود آمده است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد‌: ادامه این رویه ها دلسردی و ناامیدی آدم‌هایی را که با جان و دل در سینما کار می‌کنند، در پی خواهد داشت. شاید خیلی‌ها دستشان کوتاه باشد و از سوی افرادی مورد اجحاف واقع شده باشند. من به دلایل شخصی به دنبال این ماجرا نرفتم و فقط چون امانت‌دار سرمایه‌گذاران هستم این قضیه را پیگیری می‌کنم، چرا که ایشان در پروانه‌ی مالکیت تنها 10 درصد سهم دارند و نباید سرمایه ی صاحبان 90 درصد سهم با خطر مواجه شود.

اما امیر سمواتی در گفت و گو با آی‌سینما در این‌باره می‌گوید: «من اصلا از موضوع شکایت آقای حسینی خبر ندارم و همین حالا این خبر را می‌شنوم. ممکن است من هم در ادامه خبرهای دیگری بگیرم، ولی فعلا در جریان چنین چیزی نیستم.»

او با بیان این‌که هیچ احضاریه‌ای تاکنون برای حضور در دادگاه برای او فرستاده نشده است، درباره علت نیامدن «ساکن طبقه وسط» به شبکه نمایش خانگی توضیح داد: «اختلافاتی برای ورود فیلم «ساکن طبقه وسط» به شبکه نمایش خانگی هست ولی میان من و آقای حسینی نیست و در واقع به ایشان هم مربوط نمی‌شود.»

سمواتی درباره این ختلافات گفت: «شرکتی به نام «ریز موج» فیلم را خریداری کرده و در صدد پخش آن است، اما پولی بابت آن پرداخت نکرده است. باید اول هزینه را پرداخت کند تا اجازه پخش فیلم را داشته باشد و اختلاف من به عنوان تهیه‌کننده با این شرکت همین است. البته همه ما، از جمله آقای حسینی در این خصوص ذی‌نفع هستیم.»

منبع: کافه سینما

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//