آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

تمجید نشریه فرانسوی «لوموند» از فرهادی و پناهی

1052331 633 - تمجید نشریه فرانسوی «لوموند» از فرهادی و پناهی

لوموند در تازه‌ترین شماره خود دو صفحه کامل به دو سینماگر ایرانی اختصاص داده که عنوان آن “از جعفر پناهی تا اصغر فرهادی، یک جلوه در دو نگاه” است.

این روزنامه می‌نویسد. هر دو کارگردان خرس طلایی برلین را دریافت کرده‌اند و امروز هر دو بر روی دیوارهای پاریس حضور دارند؛ پناهی با نمایش مجموعه اثار و نمایشگاه عکس در پمپیدو و فرهادی به مناسبت نمایش فیلم فروشنده که در کن هم نمایش داده شد و جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

در ادامه این مطلب امده است : پس از مرگ عباس کیارستمی خواه ناخواه این دو نماینده سینمای کشورشان در فضای سینمای جهان هستند. اما این دو باتفاوتها ی عمده‌ای با یکدیگر  پرچمدار این سینما هستند فیلم فروشنده به عنوان نماینده سینمای ایران به کمیته اسکار معرفی  شده است. فروشنده در ایران  یک میلیون و دویست هزار نفر بیننده فقط  در سینماهای تهران داشته است .

پناهی نیز باوجود برخی محدودیتها به موفقیت‌های زیادی دست یافته است .تضادها و تشابهات وضعیت این دو فیلمساز بیانگر وضعیت استثنایی سرزمین حاصل خیز سینمایی ایران بعد از انقلاب اسلامی است.

منبع: خبرگذاري ايلنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //