آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

بیانیه تند کره شمالی به جشنواره برلین درباره پخش فیلم «مصاحبه»

122628 - بیانیه تند کره شمالی به جشنواره برلین درباره پخش فیلم «مصاحبه»

انتشار خبر کذب نمایش فیلم جنجالی «مصاحبه» در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، مقامات کره شمالی را خشمگین کرد تا آنها طی بیانیه‌ای جشنواره برلین را به تبلیغ تروریسم متهم کنند. خبر نمایش فیلم جنجال برانگیز «مصاحبه» در جشنواره فیلم برلین  در حالی طی چند روز گذشته سوژه رسانه‌های داخلی و خارجی شده بود که برگزارکنندگان این جشنواره آن را تکذیب کردند.

در این میان انتشار این خبر خشم مقامات کره شمالی را برانگیخت، تا آنجا که سخنگوی وزارت امورخارجه این کشور ضمن قرائت بیانیه‌ای‌ متذکر شد: این فیلم نه به هیچ عنوان ربطی به آزادی بیان دارد و نه در حد و اندازه جشنواره برلین است و در واقع نمایش این فیلم در جشنواره برلین به طور آشکار تبلیغ تروریسم توسط برگزارکنندگان این جشنواره است.

در ادامه این بیانیه‌ آمده است: آلمان با جانبداری از آمریکا در این حرکت تروریستی تاریخ شرم‌آور خود را بار دیگر تکرار می‌کند. در زمانی که اروپا خود بستر وقوع حملات تروریستی است نمایش یک فیلم از ترور اقدام کاملا اشتباهی است. بنا بر این گزارش، سوءتفاهم ایجاد شده به این دلیل است که کمپانی سونی قرار است ۵ فوریه همزمان با افتتاح جشنواره فیلم برلین، فیلم «مصاحبه» را در آلمان به نمایش درآورد.

فیلم سینمایی «مصاحبه» که تاکنون باعث اختلاف بسیاری شده است، داستان دو خبرنگار است که فرصت می‌یابند با رئیس جمهور کره شمالی مصاحبه کنند ولی سازمان سیا با استخدام این دو، از آنها می‌خواهد که او را ترور کنند. شصت و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲ الی ۱۵ فوریه برگزار خواهد شد.

منبع: فارس

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //