آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

«بچگی» جایزه بهترین فیلم را از منتقدین نیویورک دریافت کرد

20 657 - «بچگی» جایزه بهترین فیلم را از منتقدین نیویورک دریافت کرد

فیلم تحسین شده «بچگی» ساخته «ریچارد لینکلیتر» عنوان بهترین فیلم و کارگردانی جوایز سالانه انجمن منتقدین نیویورک را از آن خود کرد.جوایز سالانه انجمن منتقدین نیویورک امسال ضمن معرفی فیلم «بچگی» به عنوان بهترین ساخته سال 2014، جایزه بهترن کارگردانی این رویداد سینمایی را به «ریچارد لینکلیتر» اعطاء کردند.

فیلم «بچگی» امسال در شصت و چهارمین دوره جشنواره فیلم برلین در بخش رقابتی نامزد دریافت خرس طلایی بهترین فیلم بود و در نهایت خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی را برای «لینکلیتر» به ارمغان آورد و در جشنواره فیلم سیاتل نیز جایزه بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگری را بدست آورد.

در این فیلم، «لینکلیتر» کارگردان اهل تگزاس که پیش از این سابقه ساخت سه گانه موفق «پیش از طلوع»، «پیش از غروب» و «پیش از نیمه‌شب» را دارد، به طرز فوق‌العاده و منحصر فردی به سوژه گذر زمان پرداخته است که پیش از این در هیچ فیلم دیگری دیده نشده است.

فیلم «بچگی» 12 سال عمر یک پسربچه و خانواده او، از دوران دبستان تا رسیدن به سن بلوغ را دنبال می‌کند. جدا از داستان فیلم و مسائل عمده‌ای که درباره زندگی خانوادگی، تاثیر مدرسه و اجتماع و رنج و تردیدهای نوجوانی در این فیلم مطرح می‌شود، جذابیت اصلی این فیلم و یگانگی آن در این است که ساخت آن ۱2 سال به طول انجامیده و کارگردان مبتکر، «ریچارد لینکلیتر» در این مدت توانسته جمع هنرپیشه‌های برجسته‌ای که برای نقش‌های اصلی این فیلم گردهم آورده را حفظ کند.

در بخش بازیگری جوایز انجمن منتقدین نیویورک نیز «تیموثی اسپال» برای نقش آرینی در فیلم «آقای ترنز» به عنوان بهترین بازیگر مرد و «ماربو کوتیلا» برای بازی در فیلم«دو روز یک شب» از برادران «داردن» بهترین بازیگر زن این رویداد سینمایی نام گرفت.

جایزه بهترین انیمیشن جوایز منتقدین نیویورک به فیلم «لگو» رسید و «آیدا» نماینده سینمای لهستان در اسکار 2015 موفق به کسب جایزه بهترین فیلم خارجی شد.همچنین «سیتیزن فور»، فیلم زندگی‌نامه «ادوارد اسنودن» کارمند اسبق اطلاعاتی آمریکا جایزه بهترین مستند را به خانه برد.

جوایز انجمن منتقدین فیلم نیویورک در سال 1935 آغاز به کار کرد و از آن به عنوان یکی از پیش‌بینی‌کننده‌های خوب جوایز سینمایی معتبر چون اسکار یاد می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //