به سرقت رفتن یکی از جایزه های اسکاری چارلی چاپلین در لندن

یکی از جایزه های اسکار چارلی چاپلین که بالغ بر یک میلیون یورو ارزش داشت، در لندن به سرقت رفت. رسانه های اروپا اعلام کردند سارقان جایزه اسکار افتخاری را که در سال هزار و نهصد و بیست و نه به چارلی چاپلین اعطا شده بود و در ساختمان یک شرکت در پاریس نگهداری می شد، ربودند.

به نوشته مطبوعات فرانسه ارزش این تندیس کوچک که با یک لایه نازک طلای بیست و چهار عیار پوشیده شده بود، بالغ بر یک میلیون یورو است. سارقان همچنین چند خودکار متعلق به ستاره سینمای صامت را با خود بردند. ارزش هر یک از این خودکارها نیز نزدیک به هشتاد هزار یورو برآورد شده است. یک منبع نزدیک به این پرونده اعلام کرد سارقان کاملا از شرایط موجود در شرکت و محل نگهداری این اشیای گرانبها آگاهی داشتند و به هیچ چیز دیگر دست نزدند. بنا به اعلام رسانه های فرانسه، دادستانی پاریس مسئولیت تحقیق درباره این سرقت را به واحد مبارزه با خرابکاری محول کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از پاریس، چارلی چاپلین در دوره بازیگری خود سه جایزه اسکار به دست آورد: دو جایزه افتخاری اسکار در سال های هزار و نهصد و بیست و نه و دو هزار و نهصد و هفتاد و دو و یک جایزه اسکار بهترین موسیقی برای فیلم کمدی درام  روشنی های شهر در سال هزار و نهصد و هفتاد و سه.

منبع: بانی فیلم

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
عشق فیلم هستی بیا کانال تلگرام ما 😍
//