فهرست برندگان اسکار 2018

نودمین مراسم اسکار با اجرای «جیمی کیمل» در سالن تئاتر دالبی کالیفرنیا برگزار شد و بهترین‌های سال از میان نامزدها برگزیده شدند. فهرست کامل برندگان اسکار 2018 به شرح زیر است:

بهترین فیلم سال

The Shape of Water (برنده)

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد

Gary Oldman, Darkest Hour (برنده)

Timothée Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Denzel Washington, Roman J Israel, Esq

 

بهترین بازیگر نقش اول زن

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)

Sally Hawkins, The Shape of Water
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

Allison Janney, I, Tonya (برنده)

Mary J Blige, Mudbound
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World

بهترین انیمیشن

Coco (برنده)

The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand

Loving Vincent

بهترین کارگردان

Guillermo del Toro, The Shape of Water (برنده)

Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
Greta Gerwig, Lady Bird
Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Get Out

 

بهترین مستند

“Icarus,” Bryan Fogel, Dan Cogan (برنده)

“Abacus: Small Enough to Jail,” Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman
“Faces Places,” JR, Agnès Varda, Rosalie Varda
“Last Men in Aleppo,” Feras Fayyad, Kareem Abeed, Soren Steen Jepersen
“Strong Island,” Yance Ford, Joslyn Barnes

 

بهترین فیلم کوتاه

The Silent Child (برنده)

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
Watu Wote/All of Us

 

بهترین مستند کوتاه

Heaven Is a Traffic Jam on the 405 (برنده)

Edith+Eddie
Heroine
Knife Skills
Traffic Stop

 

بهترین فیلم خارجی زبان

A Fantastic Woman (برنده)

The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

 

بهترین آهنگ

Remember Me, Coco (برنده)

Mighty River, Mudbound
The Mystery of Love, Call Me by Your Name
Stand Up for Something, Marshall
This Is Me, The Greatest Showman

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

Call Me by Your Name (برنده)

The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

 

بهترین فیلمنامه

Get Out (برنده)

The Big Sick
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین فیلمبرداری

Blade Runner 2049 (برنده)

Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

 

بهترین طراحی لباس

“Phantom Thread,” Mark Bridges (برنده)

“Beauty and the Beast,” Jacqueline Durran
“Darkest Hour,” Jacqueline Durran
“The Shape of Water,” Luis Sequeira
“Victoria and Abdul,” Consolata Boyle

 

بهترین تدوین صدا

Dunkirk (برنده)

Baby Driver
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین گریم

“Darkest Hour,” Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick (برنده)

“Victoria and Abdul,” Daniel Phillips and Lou Sheppard
“Wonder,” Arjen Tuiten

 

بهترین موسیقی متن

The Shape of Water (برنده)

Dunkirk
Phantom Thread
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین طراحی تولید

The Shape of Water (برنده)

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk

بهترین انیمیشن کوتاه

Dear Basketball (برنده)

Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

 

بهترین میکس صدا

Dunkirk (برنده)

Baby Driver
Blade Runner 2049
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

 

بهترین جلوه های ویژه

Blade Runner 2049 (برنده)

Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

 

بهترین تدوین

Dunkirk (برنده)

Baby Driver
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

نظرتان را با ما در میان بگذارید




کانال تلگرامی ما رو از دست ندید!