آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

برنده بهترین فیلم چهلمین دوره جوایز سینمایی سزار فرانسه معرفی شد

1422451085530 123 - برنده بهترین فیلم چهلمین دوره جوایز سینمایی سزار فرانسه معرفی شد

مراسم اعطای چهلمین دوره جوایز سینمایی سزار فرانسه با معرفی فیلم نامزد اسکار «تیمبوکتو» ساخته «عبدالرحمان سیساکو» به عنوان برنده بهترین فیلم و کارگردانی برگزار شد.

فیلم «تیمبوکتو» ساخته «عبدالرحمان سیساکو» که امسال در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار نامزد شده است، موفق به کسب هفت جایزه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی از جوایز فیلم سزار موسوم به “اسکار سینمای فرانسه” شد.

ساخته جنجالی «سیساکو» که درباره گروه‌های افراطی در کشور مالی ساخته شده، جوایز بهترین فیلمنامه، صدا، تدوین، فیلمبرداری و بهترین موسیقی متن را از نیز از آن خود کرد.

فیلم «تیمبوکتو» برای کسب جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار 2015 با فیلم‌های «آیدا» از لهستان، «نارنگی‌ها» از گرجستان، «لویاتان» به نمایندگی از سینمای روسیه و «قصه‌های وحشی» از آرژانتین رقابت خواهد کرد.

فیلم «عشق در نگاه اول» ساخته «توماس کایلی» نیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلم اول و همچنین بهترین بازیگر نقش زن برای «ادل هینل» شد و «کوین آزتئیس» نیز جایزه بهترین بازگر مرد جوان این رویداد سینمایی را از آ« خود کرد و «کریستین استوارت» بازیگر سرشناس هالیوود نیز برای بازی در فیلم «ابرهای سلیس ماریا» بهترین بازیگر زن نقش مکمل نام گرفت.

جایزه بهترین بازیگر مرد امسال جوایز سزار نیز به «پیر نانی» بازیگر فیلم «سن لورن» رسید و «رضا کتاب» برای فیلم «بقراط» بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و فیلم «مامی» ساخته «خاویر دولان» از کانادا جایزه بهترین فیلم خارجی را از آن خود کرد.

«نمک زمین» ساخته «ویم وندرس»، سینماگر سرشناس آلمانی نیز به عنوان بهترین مستند انتخب شد.

جایزه سزار افتخاری نیز به «شون پن»، بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده معروف آمریکایی اعطاء شد، اما ستاره‌های هالیوودی به سبب نردیک بودن مراسم اسکار موفق به حضور در این رویداد سینمایی نشدند.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //