آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

ایفای نقش متیو مکوناهی بازیگر اسکار گرفته سینما، در فیلم «متولد شده برای دویدن»

متیو مکوناهی بازیگر اسکار گرفته سینما، در فیلم تازه خود «متولد شده برای دویدن» در یک نقش متعارف تازه بازی خواهد کرد. این فیلم حال و هوایی شرح حال گونه دارد. این فیلم براساس داستان نوول اجتماعی و درام پرخواننده ای از کریستوفر مکداگل به همین نام ساخته خواهد شد. این کتاب در سال 2009 روی پیش خوان کتاب فروشی ها قرار گرفت و خیلی زود، در صدر کتاب های پرفروش روز نشست. منتقدان ادبی هم این نوول را پسندیدند.

داستان کتاب در این باره بحث می کند که چگونه مکداگل روزنامه نگار توانست مهم ترین ماجرای زندگی یک سرخ پوست به نام کوپر گانیون را پوشش خبری بدهد. گانیون مکزیکی تبار موفق شد هزاران مایل را در یک مسیر تعیین شده بدود، بدون این که استراحت کند و یا زخمی شود. این اقدام او، مورد توجه فراوان انجمن های اجتماعی قرار گرفت. متیو مکوناهی در فیلم «متولد شده برای دویدن» در نقش کاراکتر روزنامه نگار بازی خواهد کرد و تلاش های او برای غلبه بر سانسور خبری و تبعیض نژادی رسانه ای را به تصویر خواهد کشید.

متیو مایکل گراهان که در کارنامه اش فیلم های «شیرهایی برای بره ها» و «ایالت نمایش» را دارد، کار نگارش فیلم نامه «متولد شده برای دویدن» را انجام می دهد. هنوز کارگردانی برای فیلم انتخاب نشده است، ولی تهیه کنندگان آن قصد دارند انجام این کار را به دست یکی از فیلم سازان غیرمتعارف سینما بسپارند.

این اولین بار نیست که کتاب «متولد شده برای دویدن» منبع اصلی تولید یک فیلم سینمایی قرار می گیرد. سال گذشته میلادی، اعلام شد نسخه سینمایی این کتاب با بازی پیتر سارسگارد جلوی دوربین می رود. قرار بود جیک گیلنهال هم در این نسخه بازی کند. اما به دلایلی که معلوم نیست، این فیلم وارد مرحله تولید نشد.

متیو مکوناهی قبل از این برای بازی در نقش یک بیمار سرطانی در درام پزشکی «باشگاه دالاس بایرز» موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد سال شده است. این فیلم براساس یک ماجرای واقعی ساخته شد. مکوناهی تابستان گذشته درام علمی تخیلی «میان سیاره ای» را به کارگردانی کریستوفر نولان روی پرده سینماهای جهان داشت. این فیلم فروش بالایی در جدول گیشه نمایش سینماها کرد.

منبع: فارس

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//