آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

ایزابلا روسلینی کارهای نو و نگاهی نو کن را ریاست خواهد کرد

NF News Cannes68 IsabellaRossellini - ایزابلا روسلینی کارهای نو و نگاهی نو کن را ریاست خواهد کرد

ایزابلا روسلینی برای ریاست بخش کارهای نو و نگاهی نو شصت و هشتمین دوره جشنواره کن انتخاب شد. لیست شرکت کنندگان در بخش کارهای نو و نگاهی نو که متشکل از 20 فیلم خواهد بود، در تاریخ 16 آوریل (27 فروردین) همراه با اسامی فیلمهای شرکت کننده در سایر بخشها اعلام می‌شود.

این جشنواره برای روسلینی بسیار ویژه است، چراکه این دوره به بزرگداشت مادرش اینگرید برگمن اختصاص دارد. ایزابلا روسلینی، دختر کارگردان مشهور ایتالیایی روبرتو روسلینی، خود نیز نمایش «بزرگداشت اینگرید برگمن» به کارگردانی گویدو تورلونیا و لودُویکا دامیانیتو و بر اساس خودزندگینامه این بازیگر بزرگ و مکاتباتش با روبرتو روسلینی را میزبانی خواهد کرد. «بزرگداشت اینگرید برگمن» در تئاترهای بزرگ سایر نقاط دنیا نیز به نمایش در خواهد آمد.

در نهایت روسلینی در نمایش مستند «اینگرید برگمن، از زبان خودش» اثر استیگ بیورکمان شرکت خواهد داشت که در بخش کلاسیکهای کن به نمایش در خواهد آمد.

روسلینی کار خود را با نقش آفرینی در فیلمهای هنری مانند «مرغزار/Il prato» در سال 1979، «چشمان سیاه/Les Yeux noirs» در سال 1987 اثر نیکیتا میخالکوف و دو اثر دیوید لینچ «مخمل آبی» و «از ته دل وحشی» آغاز کرد. پس از آن رو به فیلمهای سینمایی و آثار تلویزیونی ایتالیا و آمریکا آورد، اما در سال 1996 با فیلم «مراسم خاکسپاری» اثر آبِل فِررا به سینمای هنری بازگشت و در ادامه در سال 2008 در «دو عاشق پیشه» اثر جیمز گری بازی بیادماندی از خود بر جای گذاشت.

روسلینی همچنین در سال 2008 با درخواست رابرت ردفورد پا به عرصه فیلمسازی گذاشت و یک مجموعه تلویزیونی برای ساندنس تی‌وی جلوی دوربین برد. اسامی برندگان بخش کارهای نو و نگاهی نو در تاریخ 23 مه اعلام خواهند شد. جایزه سال گذشته این بخش به فیلم «خدای سفید» اثر کُرنل موندروژو رسید.

فیلم افتتاحیه جشنواره و همچنین اعضای هیات داوری بخش اصلی به ریاست جوئل و ایتن کوئن نیز به زودی اعلام خواهد شد.

منبع: سایت نقد فارسی

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//