آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

اکران فیلم نهنگ با موضوع اتنقاد از سیاست های پوتین در روسیه

124613 - اکران فیلم نهنگ با موضوع اتنقاد از سیاست های پوتین در روسیه

فیلم روسی «نهنگ» که نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان اسکار امسال است و انتقادات زیادی به سیاست های پوتین دارد در ۶۳۸ سالن سینمای این کشور اکران می شود. به نقل از گاردین، «نهنگ» که نامزد روسیه برای اسکار است و جوایز متعددی در جشنواره های سینمایی برده تا کنون با شک و شبهه زیادی برای نمایش در روسیه روبه رو بود. در کنار یک هفته نمایش این فیلم در یک سینمای سن پترزبورگ در ماه سپتامبر که برای شرکت فیلم در اسکار ضروری بود، تاکنون زمانی برای اکران این فیلم مطرح نشده بود و این گمان وجود داشت که فیلم ممنوع شده است.

با این حال اکنون اعلام شده که این فیلم منتقدانه تیره از فضای امروز روسیه از پنجم فوریه حداقل در ۶۳۸ سالن سینما به نمایش درمی آید. آلکساندر رودنیانسکی تهیه کننده این فیلم گفت: وقتی تلویزیون دولتی از اعلام خبرهای موفقیت آمیز این فیلم خودداری می کند و حتی حاضر نمی شود بیان کند که این فیلم برنده گلدن گلوب فیلم خارجی شده، اما مردم به آن اقبال نشان می دهند و تاکنون بیش از یک میلیون و نیم نسخه دانلود غیرقانونی از اینترنت از فیلم شده است.

اکنون تهیه کننده فیلم نمایش آن را در این تعداد سینما غیرمنتظره می خواند و می گوید همه این جنجال ها موجب شده تا سینماداران اکنون به ما نزدیک شوند و درخواست نمایش فیلم را داشته باشند.این تهیه کننده که مشهورترین تولیدکننده فیلم روسیه است می گوید اقبال از «نهنگ» نشان می دهد که مردم مشتاق توجه به مسایلی هستند که سعی می شود در پرده بماند. وی افزود: از هر ۱۰ فیلم روسی ۹ فیلم با حمایت مالی دولتی ساخته می شوند و نتیجه آن این می شود که بزرگترین فیلم های پرفروش داخلی روایت های ملی و فیلمی چون «استالینگراد» است که درباره جنگ جهانی دوم ساخته شده است.

وی گفت: اما من معتقدم باید چیزهایی را به چالش بکشیم. فکر نمی کنم بتوانیم فیلم هایی چون «نهنگ» را با حمایت دولتی بسازیم. آنها معتقدند فقط باید از فیلم های مهم حمایت کنند، فیلم های وطن پرستانه، گرچه فیلم ما را هم کارگردانی ساخته که عاشق روسیه است… اما برای مردم روسیه مهم نیست که فیلم چگونه ساخته شود.

به گفته وی این فیلم در مردم دو نگاه متفاوت ایجاد کرده است: خیلی ها آن را به عنوان اقدامی علیه روسیه تفسیر می کنند و به ویژه پس از این که روسیه سال پیش کریمه را به خاک کشور منضم کرد، جنگ سرد لفظی روبه گسترش گذاشته و حتی برخی این فیلم را دستوری از سوی غرب برای ساخت مانیفستی علیه پوتین خوانده اند.

او گفت اما تفسیر ما برای خیلی ها که معتقدند روسیه دارد با جهان مقابله می کنند این است که قصد داشتیم فیلمی بسازیم که مخاطبان داخلی اش را بخنداند و به گریه بیندازد. «نهنگ» درباره فساد داخلی در روسیه است و شهرداری را تصویر می کند که از قدرت خود سوءاستفاده می کند. در این میان کلیسای ارتدکس نیز بسیار بحث برانگیز ترسیم شده است. «نهنگ» که از ۲۴۰ میلیون روبلی (۲.۳ میلیون پوند) که صرف ساختش شده ۳۷ میلیون روبل از کمک دولتی برخوردار شده، در جوایز سینمای داخلی روسیه جایگاهی به دست نیاورد و نادیده گرفته شد.

منبع: سینما پرس

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //