آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

انتقاد رهبر ایران از فیلم تک‌تیرانداز آمریکایی

150125140640 american sniper 624x351 ap - انتقاد رهبر ایران از فیلم تک‌تیرانداز آمریکایی

رهبر ایران از فیلم تک‌تیرانداز آمریکایی تازه‌ترین ساخته کلینت ایستوود انتقاد کرده و آن را مشوق آزار و اذیت مسلمانان دانسته است.

آقای خامنه‌ای در سخنانش در جمع نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس ایران گفته “همین فیلم تک‌تیرانداز که حالا سروصدایش بلند شده و هالیوود آن را درست کرده، تشویق می‌کند یک جوان مثلا فرض کنید مسیحی یا غیر مسلمان را که تا آنجایی که می‌تواند و از دستش برمی‌آید، مسلمان را اذیت بکند، اصلاً تشویق می‌کند این معنا را”.

البته رهبر ایران گفته که خود این فیلم را ندیده اما داستان آن را برایش نقل کرده‌اند.

آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که سه هفته پیش انجام شده اما خبر آن دوشنبه شب ۲۷ بهمن منتشر شد، از تبلیغات علیه مسلمانان در اروپا و آمریکا انتقاد کرده و گفته آنها در این کشورها امنیت جانی ندارند.

فیلم تک‌تیرانداز آمریکایی که نامزد اسکار بهترین فیلم شده و فروش بالایی در سطح جهانی داشته، داستان کریس کایل از اعضای واحد کماندویی نیروی دریایی آمریکا معروف به سیل را روایت می‌کند که در چهار دوره زمانی در جنگ عراق حضور داشته و بیش از ۱۶۰ نفر را کشته است.

این فیلم باعث بروز بحث و جنجال‌هایی درباره این شخصیت و ‘ قهرمان‌سازی’ از او شده است.

یک روز قبل از سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای که در آن از این فیلم انتقاد شده، یک گروه فعال حقوق اعراب در آمریکا هم در نامه‌ای هشدار داد که نمایش فیلم تک‌تیرانداز آمریکایی منجر به افزایش موج اسلام‌هراسی و خشونت علیه مسلمانان در آمریکا می‌شود.

پیش از این هم گزارش‌هایی از انتقاد رهبر ایران از ‘فیلم‌های هالیوودی’ منتشر شده بود. از جمله از او نقل شده که در جلسه‌ای با حضور تعدای از سینماگران ایرانی با اشاره به فیلم لینکلن ساخته استیون اسپیلبرگ، آبراهام لینکلن را “یکی از ضعیف‌ترین روسای جمهور آمریکا” خوانده و گفته است: “من فیلم لینکلن را ندیده‌ام و هرگز هم نخواهم دید. احتمالا در فیلم از او یک قهرمان ساخته‌اند.”

منبع: بی بی سی

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//