آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

اف‌بی‌آی کره شمالی را مسئول حمله‌ سایبری به سونی دانست

141219172921 sp the interview 624x351 afp - اف‌بی‌آی کره شمالی را مسئول حمله‌ سایبری به سونی دانست

اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا، کره شمالی را مسئول حمله سایبری به سونی پیکچرز دانسته است. این حمله‌ها در پی ساخت فیلمی کمدی درباره رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، صورت گرفته است.

اف‌بی‌آی می‌گوید تحلیل بدافزارها نشان دهنده ارتباط‌هایی با کره شمالی بوده است.

سونی در پی تهدید از سوی هکرهایی که به تازگی ایمیل‌ها و داده های مهمی از کامپیوترهای این شرکت را هک و منتشر کردند، اکران فیلم “مصاحبه” (The Interview) را لغو کرد.

در فیلم “مصاحبه” به دو خبرنگار آمریکایی (با بازی جیمز فرانکو و ست روگن) فرصت مصاحبه با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داده می شود. سپس سیا آن دو را مامور ترور او می‌کند. این فیلم قرار بود در تعطیلات کریسمس امسال در سینماها اکران شود.

سی‌ان‌ان گفته است که هکرها از این اقدام سونی استقبال کرده‌اند و به سونی هشدار داده‌اند که این فیلم را با هیچ فرمتی منتشر نکند.

این هکرها که خود را “حافظان صلح” می‌خوانند به تازگی در اخطاری به حملات ۱۱ سپتامبر اشاره و ادعا کردند که “جهان آکنده از وحشت خواهد شد.”

این هکرها در پیامی در روز سه شنبه نوشته بودند:‌ “در روزهای آینده هر اتفاقی بیفتد به خاطر طمع سونی پیکچرز انترتینمنت بوده است.”

تصمیم سونی بسیاری از هنرمندان را خشمگین کرده است. جورج کلونی، بازیگر آمریکایی، اقدام سونی در عقب نشینی و لغو اکران فیلم را محکوم کرده و گفته است که این فیلم باید به صورت آنلاین منتشر شود.

او در گفت‌وگو با وبسایت ددلاین، گفته است: “ما داریم درباره یک کشور واقعی حرف می زنیم که تصمیم می‌گیرد چه محتواهایی تولید کنیم.”

پیشتر، کاخ سفید اعلام کرد که حمله های هکری به سونی پیکچرز یک مساله جدی امنیت ملی به شمار می رود.

جاش ارنست،‌ سخنگوی کاخ سفید، گفته است که مقامات آمریکایی درباره حمله سایبری به سونی به صورت روزانه بحث و بررسی کرده اند و در فکر “یک واکنش مناسب” بوده‌اند.

در ماه نوامبر، یک حمله سایبری کامپیوترهای سونی را مختل کرد و سبب شد که اطلاعات فیلم هایی که در آینده اکران می شد و نیز اطلاعات فردی کارکنان این شرکت لو برود.

هکرها همچنین جزئیات حقوق و شماره های بیمه تامین اجتماعی هزاران نفر از افراد شاغل در این شرکت یا مرتبط با آن – از جمله ستاره های سینمایی- را علنی کردند.

اوایل ماه جاری،‌ کره شمالی دست داشتن در هک شدن کامپیوترهای سونی را تکذیب کرد ولی این اقدام را ستود و آن را “عمل خیر” توصیف کرد.

در یادداشتی در خبرگزاری دولتی کره شمالی، KCNA، آمده بود که دست داشتن پیونگ یانگ در این حمله ها “شایعه غیرواقع بینانه” است و در عین حال، به آمریکا هشدار داده بود که عده زیادی هوادار و دلسوز کره شمالی در سراسر جهان وجود دارند که ممکن است این حمله ها را ترتیب داده باشند.

در این یادداشت، سونی پیکچرز با ساختن این فیلم متهم به “تحریک به یک اقدام تروریسی” و “خدشه دار کردن وجهه رهبر عالی مقام” کره شماری شده بود.

روز چهارشنبه گزارش شد که پروژه سینمایی استیو کارل که تریلری بوده با نام پیونگ یانگ (درباره یک فرد غربی که در کره شمالی کار می کند) نیز لغو شده است.

منبع: بی بی  سی

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //