آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

اعطای جایزه بازیگر الهام بخش به «لئوناردو دی‌کاپریو» توسط بنیاد انجمن بازیگران آمریکا

20120414151804 101 - اعطای جایزه بازیگر الهام بخش به «لئوناردو دی‌کاپریو» توسط بنیاد انجمن بازیگران آمریکا

بنیاد انجمن بازیگران آمریکا در سی‌امین سالگرد فعالیت خود از «لئوناردو دی‌کاپریو» بازیگر مشهور هالیوودی با اعطای جایزه «بازیگر الهام‌ بخش» این نهاد سینمایی تقدیر می‌کند. «دی‌کاپریو» که تاکنون پنج بار نامزد جایزه اسکار و هفت بار هم در جوایز انجمن بازیگران آمریکا نامزد کسب جایزه شده است، این جایزه ویژه را به پاس نقش‌آفرینی درخشان در فیلم‌های «گرگ وال استریت»، «هوانورد»، «آغاز»، «جانگوی آزادشده» و همچنین فعالیت‌هایش در جهت حفظ منابع طبیعی از جمله اقیانوس‌ها و جنگل‌ها دریافت خواهد کرد.

«لئوناردو دی‌کاپریو» در واکنش به دریافت این جایزه در بیانیه‌ای گفت: از این که از سوی بنیاد انجمن بازیگران آمریکا (SAG) که حمایت ویژه‌ای از بازیگران و صنعت سرگرمی دارد، مورد تقدیر قرار می‌گیرم بسیار مفتخرم. «دی‌کاپریو» اخیرا در فیلم «بازگشته» ساخته «الخاندرو گونزالز ایناریتو» کارگردان برنده اسکار مکزیکی در نقش فردی مرزنشین در قرن 19 میلادی مقابل دوربین رفته است، فیلمی که بی‌شک یکی از شانس‌های اسکار 2016 خواهد بود و «دی کاپریو» نیز امیدوار است پس از پنج بار ناکامی جایزه اسکار بهترین بازیگری را از آن خود کند.

او در سال 1996 در نقش «رومئو» در نسخه جدید فیلم «رومئو و ژولیت» بازی کرد و توانست با کسب خرس نقره‌ای بهترین بازیگر جشنواره برلین به شهرت برسد، اما اوج موفقیت و نقطه درخشان کارنامه سینمایی‌ او بازی در فیلم «تایتانیک» (1997) بود که او را به فوق ‌ستاره‌ هالیوود تبدیل کرد.

پس از موفقیت چشمگیر فیلم «تایتانیک»، او در فیلم «شهرت» وودی آلن بازی کرد و در ادامه نقش‌آفرینی ضعیفی در فیلم «ساحل» داشت که نه از نگاه منتقدان و نه از نظر تماشگران راضی کننده بود و با شکست تجاری شدیدی نیز مواجه شد.

در سال 2002 «دی‌کاپریو» دو فیلم موفق «اگر می‌تونی منو بگیر» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» و «دار و دسته نیویورکی» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» را بازی کرد که هر دو فیلم مورد توجه منتقدین قرار گرفتند. این بازیگر 40 ساله پس از آن در فیلم موفق «هوانورد» مارتین اسکورسیزی که بر اساس زندگی واقعی «هاوارد هیوز»، تاجر معروف آمریکایی ساخته شده بود بازی کرد و برای دومین‌بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

«دی‌کاپرو» در سال 2005 در سومین همکاری خود با اسکورسیزی در فیلم برنده اسکار «مُردگان» در کنار بازیگران نام‌داری چون «جک نیکلسون»، «آلک بالدوین» و «مت دمون» تجربه کرد.

از دیگر نقش‌آفرینی‌های او می‌توان به فیلم‌های «چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد» (اولین نامزدی اسکار)، «هوانورد» (دومین نامزدی اسکار)، «جزیره شاتر»، «آغاز»، «یک مشت دروغ»، «الماس خونین» (سومین نامزدی جایزه اسکار)، «جاده انقلابی»، «جانوگوی آزاد شده»، «گتسبی بزرگ»، «گرگ وال‌استریت» (نامزد اسکار بهترین بازیگری و نامزد بهترین فیلم به عنوان تهیه‌کنده) اشاره کرد. جشن سی‌امین سالگرد فعالیت بنیاد انجمن بازیگران آمریکا روز پنجم نوامبر در مرکز «والیس آننبرگ» در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //