آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

اعتراض ژاپنی ها به فیلم آنجلینا جولی

219183 - اعتراض ژاپنی ها به فیلم آنجلینا جولی

فیلم «شکست ناپذیر» Unbrokenکه داستان زندگی یک سرباز آمریکایی در جنگ جهانی را روایت می کند با اعتراض شماری از ژاپنی‌هایی روبه رو شده که معتقدند تصویر خشنی از آنها در رفتار با زندانیان در جنگ جهانی دوم نمایش داده شده است. این فیلم زندگی قهرمان المپیک لوییز زامپرینی را روایت می کند که از سوی دست راستی‌های ژاپنی دستگیر و به شدت شکنجه شد. اعتراض اصلی به سکانسی است که زامپرینی توسط یک افسر سلطنتی به نام موتسوهیرو واتانابه به شدت کتک می خورد. نقش این سرباز را میاوی ستاره موسیقی ژاپن ایفا کرده است. این صحنه بر مبنای روایتی از خود زامپرینی که در کتاب لورا هایلندبراند نیز درج شده، ساخته شده است. این کتاب که سال 2010 منتشر و پرفروش شد منبع ساخته شدن فیلم جولی بود.

هیرومیچی موتکی دبیر کل انجمن انتشار حقایق تاریخی به نشریه تلگراف گفته است که همه این چیزها جعلیات است و هیچ یک از مسایلی که در این کتاب گفته شده عملی نشده است و کسی نمی‌تواند چنین ادعایی بکند. وی این فیلم را بی اعتبار و نادرست خواند. از سوی دیگر برخی از ژاپنی ها خواستار تحریم این فیلم جولی شده اند. زامپرینی تابستان امسال و در حالی که فیلم آخرین مراحل آماده شدن را می‌گذراند درگذشت. او یکی از افراد هواپیمای بمب افکنی بود که در دریای پاسیفیک در ماه می 1943 سقوط کرد و بازماندگانش 47 روز در دریا سرگردان بودند و در نهایت زامپرینی و یک مرد دیگر از نیروی هوایی توسط نیروهای ژاپنی دستگیر شدند.

Unbroken poster - اعتراض ژاپنی ها به فیلم آنجلینا جولی

زامپرینی در المپیک برلین در سال 1936 برنده رقابت دو شده بود و همین موجب شد تا ژاپنی‌ها از شهرت او به عنوان ابزاری تبلیغی استفاده کنند. او تا پایان جنگ در سال 1945 در زندان‌ها و کمپ های مختلف اسیر بود. بعد از جنگ، او سال‌های سال درگیر مشکلات عصبی به وجود آمده از جنگ بود، اما بالاخره از خوردن مشروبات الکلی دست کشید، زندانبانان ژاپنی‌اش را بخشید و تبدیل به یک سخنگوی عمومی شد که در مردم انگیزه به وجود می‌آورد. در این فیلم جک اوکانل در نقش این قهرمان ایفای نقش کرده است. دیگر بازیگران فیلم دامنال گلیسون، فین ویتروک، گارت هدلوند، جان ماگارو و آلکس راسل هستند. فیلم «شکسته نشده» قرار است کریسمس از سوی کمپانی یونیورسال راهی سینماهای جهان شود.

منبع: بهاران نیوز

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//