آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

اسکورسیزی مستند می‌سازد

2125330 2017 09 28 - اسکورسیزی مستند می‌سازد

مارتین اسکورسیزی برخلاف برخی فیلم‌سازان درجه‌یک و افسانه‌ای، همیشه پرکار بوده است و به طور میانگین هر دوسه سال، فیلمی ساخته است. اما او در میان فیلم‌های داستانی‌اش دائم مشغول مستندسازی هم بوده است.

«پلی‌لیست» نوشت: اسکورسیزی فقط در سده‌ جدید مستندهایی درباره باب دیلن، جرج هریسن، «رولینگ استون»ی‌ها و… ساخته است. آخرین مستند او «پنجاه سال جدل» بود که در سال ۲۰۱۴ عرضه شد. اما روز گذشته خبری در نشریه‌ «رولینگ استون» منتشر شد که می‌گوید پروژه مستندی درباره تور «رولینگ تاندر رِویو» باب دیلن (مجموعه‌برنامه‌هایی که این موسیقی‌دان افسانه‌ای در سال‌های ۱۹۷۵ و ۷۶ با کسانی چون جون بایِز، راجر مک‌گین، و مرحومان سم شپرد، آلن گینزبرگ، تی. بون بِرنِت و… اجرا کرد) در دست تولید است.

البته در خبر منتشرشده، نامی از اسکورسیزی برده نشده است، اما اگر مقاله‌ نشریه‌ی «دِزِرت سان» در ماه فوریه را به خاطر داشته باشید که در آن داگلاس برینکلی مورخ، از کتاب تازه‌اش درباره دیلن صحبت کرده بود و در بخشی به این موضوع اشاره شده بود که اسکورسیزی درگیر مستند مشابهی شده است و برینکلی تمام گفت‌وگوهای انجام‌شده توسط گروه اسکورسیزی را در اختیار خواهد داشت؛ گفت‌وگوهایی که در طول چند دهه انجام شده‌اند و منبع اصلی کتاب برینکلی بوده‌اند.

از این رو طبیعی است که اسکورسیزی پس از «سکوت» و تا قبل از این‌که درگیر فیلم‌برداری «مرد ایرلندی» شود، بخشی از زمانش را صرف مستند تازه‌اش کرده باشد. با این وجود مشخص نیست که این مستند چه زمانی عرضه خواهد شد، هرچند گفته‌های امیدوارکننده‌ای در خصوص ارائه‌ آن در سال آینده به گوش رسیده است.

منبع: هنر و تجربه

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //