آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

«استیون سودربرگ» جزییاتی از پروژه جدیدش را فاش کرد

1369599 393 - «استیون سودربرگ» جزییاتی از پروژه جدیدش را فاش کرد

استیون سودربرگ چند روزی است که با کمدی سرقتی «لوگن خوش‌شانس» با تمام قوا به سینماها برگشته است. اما مثل همیشه، این کارگردان خیلی زود درگیر پروژه‌ی بعدی‌اش شده است و برای «اچ‌بی‌او» روی «موزاییک» کار می‌کند!

پلی لیست نوشت: در این پروژه‌ تلویزیونی که مدت‌هاست جزییاتش مخفی نگه داشته شده بود، گرت هدلاند، شارون استون و اد سالِمِن بازی می‌کنند و داستان قرار است حالت تعاملی داشته باشد و به تماشاگر/کاربران مختلف اجازه‌ تعقیب مسیرهای روایی متفاوتی را می‌دهد. به هر حال سودربرگ در گفت‌وگوی تازه‌اش با «فیلم کامنت» جزییات تازه‌ای را درباره این پروژه افشا کرده است.

او گفته است: «اپلیکیشن این پروژه در فصل پاییز عرضه می‌شود و شما می‌توانید آن را روی گوشی‌تان، آی‌پد، رایانه، تلویزیون اپل و خلاصه هر ابزاری داشته باشید. ابتدا فکر کردیم فقط روی آی‌او‌اس کار کنیم اما پس از گفت‌وگوهای طولانی به این نتیجه رسیدیم که بی‌معنی است آن را روی اندروید و دسکتاپ عرضه نکنیم. پس از آن‌جایی که یک اپ رایگان است، تصمیم گرفتیم تا جای ممکن بر میزان و تنوع مخاطبان‌مان بیفزاییم. پس حسابی خودتان را آماده کنید چون اگر بخواهید تمام گره‌های داستانی این پروژه را دنبال کنید، باید حدود هفت ساعت و نیم وقت داشته باشید.»

سودربرگ در ادامه، پیرامون منحصربه‌فرد بودن این پروژه چنین توضیح داده است: «من در هنگام کار و تولید این پروژه به‌خوبی می‌دانستم که این پروژه روزی حکم نقاشی روی دیوار غار را برای این قالب تازه پیدا خواهد کرد و دیگران می‌آیند و آن را بهتر و بهتر می‌کنند. من فقط دنبال داستانی بودم که در این چارچوب جواب دهد. اد سالِمِن که «موزاییک» را نوشته است، اثر دیگری دارد که به‌مراتب می‌تواند پیچیده‌تر از این باشد.»

او در تشریح هرچه بیش‌تر این اپلیکیشن افزود: «این اپ را دانلود می‌کنید و فصل اول آغاز می‌شود. در پایان فصل شما باید راه چپ یا راست را انتخاب کنید و این دوراهی‌ها همین طور تداوم پیدا می‌کنند. در حال حاضر چند کمپانی هستند که روی روایت چندشاخه کار می‌کنند.»

سودربرگ درباره حال‌وهوا و سیر داستان هم می‌گوید: «داستان یک قتل است. اما خیلی روی معمای قتل مانور داده نمی‌شود. دو چارچوبِ زمانی متفاوت داریم، یکی معاصر و دیگری مربوط به چهار سال پیش. در واقع پرونده‌ای که همه فکر می‌کنند حل شده است دوباره به جریان می‌افتد و نتیجه‌های جالب توجهی در پی آن می‌آید؛ اوضاع جوری پیش می‌رود که شما بسته به فردی که در زمان مشخصی دنبال می‌کنید باید در روایت جلو و عقب بروید.

این داستان طوری است که به نظر می‌رسد از این چشم‌انداز چندگانه و چندبُعدی نهایت بهره را برده است. البته که نگارش فیلم‌نامه و تدوین این اثر بسیار وقت‌گیر و با تأمل صورت گرفت و بارها سر جنبه‌های مختلفش بحث کردیم.»

هنوز تاریخ عرضه‌ دقیقی برای این اثر تلویزیونی اعلام نشده است اما علاقه‌مندان زیادی بی‌تاب آن شده‌اند.

منبع: هنر و تجربه

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //