آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

ادامه رکوردشکنی‌های “جنگ‎‌های ستاره‌ای”: به همین سرعت، چیزی به یک میلیارد دلار نمانده!

371bef33b332a8fc442c585b59d1c866 M - ادامه رکوردشکنی‌های "جنگ‎‌های ستاره‌ای": به همین سرعت، چیزی به یک میلیارد دلار نمانده!

کل فروش جهانی «نیرو بر می‌خیزد» از مرز 765 میلیون دلار عبور کرده و به زودی به یک میلیارد دلار خواهد رسید. به این ترتیب، بخش هفتم «جنگ‌های ستاره‌ای» سریع‌تر از هر فیلم دیگری در تاریخ سینما به باشگاه یک میلیاردی‌ها می‌پیوندد.

به گزارش آی سینما از «هالیوود ریپورتر»، بخش هفتم «جنگ‌های ستاره‌ای» علاوه‌بر رکوردهای بی‌شماری که از آغاز اکرانش (یک هفته قبل) پشت سر گذاشته، در حال حاضر به فروش جهانی برابر با 765.9 میلیون دلار دست پیدا کرده و به زودی از مرز یک میلیارد نیز فراتر خواهد رفت.

چهارشنبه گذشته، «نیرو بر می‌خیزد» به کارگردانی جی جی آبرامز موفق شد با نمایش در 4134 سالن سینما 38.1 میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش داخلی خود را به 363.5 میلیون دلار برساند. این میزان فروش روز چهارشنبه در گیشه امریکای شمالی رکوردی کم‌سابقه محسوب می‌شود. پیش از این، سومین بخش سری فیلم‌های «گرگ و میش» که با عنوان «کسوف» در ژوئن 2010 روی پرده رفته بود، موفق شد در نخستین روز افتتاحیه خود 68.5 میلیون دلار بفروشد و رکورد فروش روزهای چهارشنبه را بزند.

در سینماهای سراسر دنیا نیز، فروش «نیرو بر می‌خیزد» در روز چهارشنبه 38.4 میلیون دلار برآورد شده و به این ترتیب کل فروش جهانی فیلم به 400.4 میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر، مجموع فروش داخلی و خارجی فیلم به 756.9 میلیون دلار رسیده و با همین روند، «نیرو بر می‌خیزد» تا اوایل هفته آینده یا حداکثر تا 12 روز آینده به باشگاه یک میلیاردی‌ها خواهد پیوست. فعلا «دنیای ژوراسیک» در این زمینه رکوردار است (13 روز) و البته نباید فراموش کرد که این فیلم از این مزیت برخوردار بود که به طور همزمان در چین – به عنوان دومین بازار بزرگ سینمای دنیا – اکران شد. «نیرو بر می‌خیزد» از 9 ژانویه (19 دی) در سینماهای چین روی پرده می‌رود.

در حال حاضر، بعد از دو فیلم «دنیای ژوراسیک» (652.3 میلیون دلار) و «انتقامجویان: عصر اولتران» (459 میلیون دلار)، «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بر می‌خیزد» در رده سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه امریکای شمالی قرار دارد. در پایان روز چهارشنبه گذشته، این فیلم موفق شد «مینیون‌ها» (336 میلیون دلار)، «سریع و خشمگین 7» (353 میلیون دلار) و «زیر و رو» (356.5 میلیون دلار) را پشت سر بگذارد.

فیلمی که آبرامز جلوی دوربین برده، تا امروز با استقبال چشمگیر تماشاگران و تحسین گسترده منتقدان روبه‌رو شده است. داستان «نیرو بر می‌خیزد» سه دهه بعد از وقایع «جنگ‌های ستاره‌ای: بازگشت جدای» رخ می‌دهد و یک قهرمان زن نیرومند به شخصیت‌های فیلم اضافه شده که دیزی ریدلی آن را به تصویر کشیده است.

جان بویگا، اسکار آیزاک، آدام درایور، لوپیتا نیونگ‌او و دامنال گلیسن در کنار ستاره‌های سه‌گانه اصلی «جنگ‌های ستاره‌ای» از جمله هریسون فورد، مارک همیل و کری فیشر در فیلم جدید بازی کرده‌اند.

فیلم‌هایی که همزمان با تعطیلات پایان سال روی پرده می‌روند از شانس فروش بیش‌تری برخوردار هستند و پیش‌بینی می‌شود «نیرو بر می‌خیزد» بتواند رکوردهای بیش‌تری به ثبت برساند و با پشت سر گذاشتن «آوتار» جیمز کامرون به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما بدل شود.

«آواتار» نیز مانند فیلم آبرامز در آخر هفته‌ای مشابه در سال 2009 روی پرده رفت و فروش افتتاحیه‌اش از مرز 77 میلیون دلار گذشت و در نهایت فروش جهانی بلیت‌هایش به 2.79 میلیارد دلار رسید که از این میان، 760.5 میلیون دلار سهم گیشه امریکای شمالی بود. در سال 1996، فیلم دیگر جیمز کامرون «تایتانیک» نیز در سه روز آخر هفته پیش از کریسمس موفق شد 28.6 میلیون دلار فروش کند و در نهایت کل فروش جهانی خود را به 2.19 میلیارد دلار برساند.

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //