آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

احتمال پخش فیلم «مصاحبه» در پی انتقاد اوباما از سونی

141219200508 obama 640x360 afp - احتمال پخش فیلم «مصاحبه» در پی انتقاد اوباما از سونی

در پی انتقاد باراک اوباما از تصمیم شرکت سونی مبنی بر عدم نمایش فیلم کمدی «مصاحبه» این شرکت اعلام کرده است که این فیلم جنجالی را از طریق دیگری به نمایش خواهد گذاشت.

سونی اعلام کرده که عدم نمایش فیلم به خاطر خودداری اکثر سینماهای آمریکا از اکران آن بوده است و در نظر دارد که از طریق دیگری فیلم را به نمایش بگذارد.

سونی در پی تهدید هکرهایی که ایمیل‌ها و داده‌های مهمی از کامپیوترهای این شرکت را هک و تهدید به حملاتی مانند حملات ۱۱ سپتامبر علیه سینماهایی کردند که فیلم را به نمایش بگذارند، اکران فیلم «مصاحبه» (The Interview) را لغو کرد.

در «مصاحبه» به دو خبرنگار آمریکایی (با بازی جیمز فرانکو و ست روگن) فرصت مصاحبه با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داده می‌شود. سپس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) آن دو را مامور ترور رهبر کره شمالی می‌کند. این فیلم قرار بود در تعطیلات کریسمس امسال در سینما‌ها اکران شود.

باراک اوباما، رئیس‌جمور آمریکا روز جمعه در آخرین نشست مطبوعاتی سال میلادی جاری در واشنگتن، عدم نمایش فیلم را اشتباه و مغایر با آزادی بیان دانست.

او گفت: «سونی یک کمپانی تجاری است و ضربه بزرگی خورده است. تهدیدهایی علیه کارکنان این شرکت بوده و من نگرانی‌هایی را که این شرکت با آن‌ها روبرو بوده درک می‌کنم. با وجود همه این حرف‌ها، من فکر می‌کنم آن‌ها اشتباه کردند.»

باراک اوباما افزود: «تصور کنید وقتی کسی می‌تواند دیگران را به خاطر پخش یک فیلم کمدی این طور مورد آزار قرار دهد، اگر از یک فیلم مستند خوشش نیاید، یا برنامه‌های خبری باشد که از آن خوشش نیاید، آن وقت چه کارهایی ممکن است بکند.»

او گفت آمریکا زیر بار خودسانسوری نمی‌رود.

آقای اوباما تاکید کرد که شواهد نشان می‌دهد کره شمالی به تنهایی دست به این حملات زده است. او وعده داد که در زمان و مکان مناسب در برابر کره شمالی دست به واکنش متناسبی بزند. رییس جمهوری آمریکا از بیان جزییات گزینه‌های مد نظرش علیه کره شمالی خودداری کرد.

این در حالیست که دولت کره شمالی اتهام هک و تهدید شرکت سونی را بی‌اساس می‌داند، ‌ هرچند از اقدام هکرهای مهاجم ابراز خشنودی کرده است.

با این حال، اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا، کره شمالی را مسئول حمله سایبری به سونی پیکچرز دانسته است. اف‌بی‌آی می‌گوید تحلیل بدافزار‌ها نشان دهنده ارتباط‌هایی با کره شمالی بوده است.

هکر‌ها که خود را «حافظان صلح» می‌خوانند به تازگی در اخطاری به حملات ۱۱ سپتامبر اشاره و ادعا کردند که «جهان آکنده از وحشت خواهد شد.»

این هکر‌ها در پیامی در روز سه شنبه نوشته بودند: ‌ «در روزهای آینده هر اتفاقی بیفتد به خاطر طمع سونی پیکچرز انترتینمنت بوده است.»

منبع: بی بی سی

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//