آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

اتهام‌زنی رئیس جمهور برزیل به لئوناردو دی‌کاپریو و واکنش او

leonardo dicaprio 36 1024x683 - اتهام‌زنی رئیس جمهور برزیل به لئوناردو دی‌کاپریو و واکنش او

«ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور ملی‌گرای برزیل که گاهی از آن با عنوان «ترامپ استوایی» یاد می‌شود، «لئوناردو دی‌کاپریو» را به حمایت مالی از آتشی متهم ساخته که جنگل‌های آمازون را سوزاند. اتهام بولسونارو ادعا تاکنون واکنش سیاست‌مداران و فعالان سیاسی را در پی داشته است.

بولسونارو روز جمعه از طریق فیسبوک مدعی شد: «این لئوناردو دی‌کاپریو انسان جذابی است، این‌طور نیست؟ او پول خرج می‌کند تا آمازون به آتش کشیده شود.» او پیش‌تر در ویدیوی زنده‌ای از طریق فیسبوک ادعا کرده بود که دی‌کاپریو عضوی از کمپینی بین‌المللی علیه برزیل بوده و در شعله‌ور شدن آتش آمازون مشارکت کرده است. بولسونارو تاکنون مدرکی برای ادعای خود ارائه نکرده است.

به نظر می‌رسد که این اظهارات به دستگیری چهار آتش‌نشان داوطلب در اوایل هفته‌ی گذشته مرتبط باشد که به آتش افروزی در بخشی از جنگل‌های آمازون متهم شدند. آن‌ها در حال جمع‌آوری کمک مالی برای یک ان‌جی‌او بودند که براساس شایعات به دی‌کاپریو متصل می‌شود. آتش‌نشانان روز پنجشنبه آزاد شدند.

روز شکرگزاری ادواردو فرزند سیاست‌مدار بولسونارو در صفحه‌ی توئیتر خود ادعا کرد که دی‌کاپریو ۳۰۰ هزار دلار به ان‌جی‌او اهدا کرده است. این در حالی است که دی‌کاپریو تابستان گذشته ۵ میلیون دلار برای مهار آتش در منطقه‌ی آمازون اهدا می‌کند.

واکنش «لئوناردو دی‌کاپریو» به اتهامات رئیس جمهور برزیل

«لئوناردو دی‌کاپریو» به اتهامات «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل در مورد دست داشتن در آتش‌سوزی‌های آمازون واکنش نشان داد. بازیگر ۴۵ ساله‌ی «تایتانیک» و «روزی روزگاری در هالیوود» تأکید کرد که از مردم برزیل حمایت می‌کند و در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت: «در این روزهای بحرانی برای آمازون، من از مردم برزیل که برای نجات طبیعت و میراث فرهنگی تلاش می‌کنند حمایت می‌کنم.»

دی‌کاپریو می‌نویسد: «آن‌ها نمونه‌ای شگفت‌آور، تکان‌دهنده و فروتنانه از تعهد و شور لازم برای نجات محیط زیست هستند. آینده‌ی این اکوسیستم‌های غیرقابل جایگزینی در خطر است و من افتخار می‌کنم که با این گروه‌ها برای محافظت از آن‌ها همکاری می‌کنم. هرچند شایسته‌ی پشتیبانی هستند، اما ما کمک مالی به این سازمان‌ها نکرده‌ایم. من همچنان به حرکت‌های بومی در برزیل، پژوهشگران، فرهیختگان، دولت محلی، و مردمی که بی‌وقفه تلاش می‌کنند از آینده‌ی آمازون محافظت کنند متعهد می‌مانم.»

بولسونارو روز گذشته مدعی شده بود که دی‌کاپریو با اهدای پول به آتش‌افروزی در جنگل‌های آمازون کمک می‌کند. او با انتشار ویدیویی در فیسبوک به صورت زنده ستاره‌ی «روزی روزگاری در هالیوود» را عضوی از «کمپین علیه برزیل» خوانده بود. ادواردو فرزند رئیس جمهور نیز ادعا کرد بود دی‌کاپریو ۳۰۰ هزار دلار به یک ان‌جی‌او که در جنگل‌های آمازون آتش‌افروزی می‌کند کمک مالی کرده است.

منبع: 30نما

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //