آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
3.7/5 - (4 امتیاز)

آیا «واکینگ دد» دنباله «برکینگ بد» است؟

Breaking Bad Walking Dead 1024x576 - آیا «واکینگ دد» دنباله «برکینگ بد» است؟

خانم ها و آقایان، با تئوری نه چندان باورپذیر اما سرگرم کننده «برکینگ دد» آشنا شوید.

به گزارش ایندپندنت، اگر فکر می کردید تنها وجه تشابه سریال های «برکینگ بد» و «واکینگ دد» با هم یک شبکه تلویزیونی آمریکایی (ای ام سی) است، پس احتمالا بهتر است درباره تغییر دیدگاه تان فکری بکنید.

نت فلیکس یک تئوری جدید مطرح کرده و گفته داستان درام محبوب وینس گیلیگان در دنیای سریال زامبی های «واکینگ دد» اتفاق می افتد و حتی تا اینجا پیش رفته که گفته کریستال متی که والتر وایت با نام «بلو اسکای» درست می کرد، همان چیزی بوده که باعث شده زامبی ها دنیا را تصرف کنند.

این تئوری به چهار نکته تقسیم می شود که دو نکته به شدت با هم مرتبط به نظر می رسند. عملا، این تئوری می گوید مرل دیکسون که یکی از شخصیت های اصلی اولیه «واکینگ دد» بود و نقشش را مایکل روکر بازی می کرد، کمی بلو اسکای خریداری کرده است که ما این را خودمان به چشم در اپیزود «Guts» فصل اول دیدیم. مدتی بعد، دریل برادر مرل با بازی نورمن ریدوس داستان خرید این ماده مخدر را برای ریک گرایمز (اندرو لینکلن) تعریف می کند و آنطور که او می گوید، ظاهرا فروشنده مواد به او گفته «می کشمت لعنتی».

آیا می توان گفت که جسی پینکمن محبوب «برکینگ بد» کسی بوده که بلو اسکای ساخته دست هایزنبرگ را به برادران دیکسون فروخته است؟

یک نکته دیگر هم که بسیار جالب و عجیب است، این است که ماشینی که والت در فصل چهارم «برکینگ بد» برای والتر جونیور (آر جی میت) می خرد، تقریبا عینا همان ماشینی است که گلن (استیون یون) در فصل اول «واکینگ دد» سوار آن است و هر دو ماشین در قسمت جلوی شان دو نوار مشکی دارند. شواهدی که از این تئوری حمایت می کنند ادامه دارند: وقتی اسکایلر (آنا گان) به والت دستور می دهد ماشین را پس بدهد، او آن را به «ماشین فروشی گلن» می برد. بله، واقعا!

البته این جنبه از تئوری را می توان رد کرد، چون با توجه به آن باید گفت گلن پیش از فراگیری بیماری زامبی فروشنده ماشین بوده، در حالیکه گفته شده بود او پیتزا تحویل می داده است. با توجه به این، شاید بتوان گفت پدر گلن فروشنده ماشین بوده است؟

اما در هر حال این سوال سر جای خود باقی می ماند که چطور مت والتر قابلیت این را داشته که همه را زامبی کند؟ این تئوری با اطمینان دلیلی برای این مسئله مطرح نمی کند، اما به جای آن می گوید شاید خود گاس فرینگ اولین واکر بوده است، البته با فرض اینکه خارج از تصویر او از بلو اسکای استفاده می کرده است. آخرین تصویری که از او در «برکینگ بد» می بینیم، این شخصیت را در حالی نشان می دهد که نیمی از بدن و صورتش سوخته است.

البته نت فلیکس می داند تئوری اش آن قدرها هم باورپذیر نیست و گفته: «این تئوری دور از ذهن به نظر می رسد چون نیازمند این است که تعدادی از لحظه ها، انگیزه ها و صحنه هایی که روی آنتن ندیدیم را خودمان اختراع کنیم تا آن را باورپذیر کنیم.»

با وجود اینکه نت فلیکس گفته این تئوری ارتباط های خاص و جالبی دارد، در مورد باورپذیری به آن امتیاز پنج از ۱۰ و در زمینه سرگرمی به آن امتیاز ۹ از ۱۰ را اختصاص داده است که درست هم به نظر می رسد. البته نباید این ارتباط های جالب را نادیده گرفته؛ شاید بتوان گفت شورانر اصلی «واکینگ دد» یعنی فرانک دارابونت می خواسته نکته هایی جالب برای هواداران خلق کند و آن ها را در سریال خود قرار داده است.

اما اگر اینطور نباشد، آیا می توانیم جسی پینکمن را در حالی تماشا کنیم که می خواهد وارد الکساندریا شود؟ یا والت جونیور را در قالب یکی از اعضای دار و دسته نیگان ببینیم؟ شاید هم بتوانیم در فلش فورواردهای «بهتره با سول تماس بگیری» دنیای زامبی ها را از چشمان سول گودمن ببینیم.

فصل هفتم «واکینگ دد» چند هفته پیش آغاز شد و در صحنه ای که بعضی ها آن را «بیش از حد خشن برای تلویزیون» خوانده اند، دو شخصیت اصلی به دست نیگان کشته شدند.

منبع: روزنامه بانی فیلم

3.7/5 - (4 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
3.7/5 - (4 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //