آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

آیا اژدهایان «دنریس» همان گزینه هسته‌ای دنیای امروز هستند؟

بعد از انتشار آخرین قسمت از بازی سریال تاج و تخت یعنی اپیزود چهار فصل هفتم یکی از گمانه‌زنی‌ها این بوده است که آیا اژدهایان تحت اراده شخصیت دنریس، همان بمب اتمی یا گزینه هسته‌ای دنیای امروز هستند؟

خطر لو رفتن داستان: اگر قسمت چهارم فصل هفتم را ندیده‌اید همین جا از خواندن بقیه این مطلب خودداری کنید.

در قسمت چهار از فصل هفتم، دنریس یا همان مادر اژدهایان، از یکی از اژدهایان خود در جنگی علیه جیمی لنیستر بهره فراوانی برد. او با این کار بخش مهمی از ارتشی که سرسی و جیمی لنیستر خیلی به آن می‌بالیدند را تار و مار کرد. در تازه‌ترین تاویل‌های این قسمت از بازی تاج و تخت این مسئله مطرح شده است که آیا اژدهایان تحت اراده شخصیت دنریس، همان بمب اتمی یا گزینه هسته‌ای دنیای امروزهستند؟

به گزارش آتلانتیک؛ جورج آر.آر مارتین نویسنده‌ی کتاب “ترانه یخ و آتش” که مبنای سریال بازی تاج و تخت است، پیش از این به این موضوع اشاره کرده است و اژدهایان قصه‌اش را به نوعی انرژی هسته‌ای به مثابه سلاحی بازدارنده توصیف کرده است. اکنون تیمومتی وست مایر، محقق سابق دانشگاه جورج واشینگتن این مسئله را دوباره پیش کشیده است و گفته که اژدهایان داستان بازی تاج و تخت استعاره‌ای از سلاح هسته‌ای در دنیای امروز هستند.

او اضافه کرده است که این نیروی افسانه‌ای در داستان ترانه یخ و آتش همچون میراثی خطرناک نقش قدرت را در داستان بازی می‌کند که البته برای صاحب و مالک آن مسئولیتی سنگین همراه می‌آورد.

همچنان که گفته شد در آخرین قسمت منتشر شده از “بازی تاج و تخت” که شبکه اچ بی اُ روانه‌ی بازار کرده است این موجودات افسانه‌ای مهمترین عامل پیروزی ارتش دنریس بر ارتش جیمی لنیستر بود. دوتراکی‌ها با حمایت اژدهای دنریس به راحتی بر دشمن‌شان پیروز شدند. این در حالی است که این عامل قدرت در دستان پادشاهی است که ایده‌آل‌هایی ارزش مدارانه برای کرسی قدرتش متصور است و همچنان به آرمان‌هایی مثل عدالت، آزادی و دستگیری از مردم باور دارد.

پیش از  بلبشوی این  اژدهایان در اپیزود چهارم دیالوگی از جان اسنو می‌شنویم مبنی بر اینکه بهتر است پادشاهی چنین عادل و مردم دوست (دنریس؛ مادر اژدها) از اژدهایانش علیه مردم استفاده نکند و با آن‌ها شهرها را به آتش نکشد. دنریس به نوعی این پیشنهاد جان اسنو را می‌پذیرد و سپاه جیمی لنیستر را در دشت‌هایی فراخ و خالی از سکنه نابود می‌کند. اما اگر این سلاح قدرتمند در دستان نقطه مقابل او یعنی سرسی بود چه اتفاقی می‌افتاد.

منبع: هنرآنلاین

نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //