آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

آشنایی بانیل پاتریک هریس مجری مراسم اسکار 2015

438605 654 - آشنایی بانیل پاتریک هریس مجری مراسم اسکار 2015

این مراسم یک سال قبل‌تر از آن با موفقیتی چشمگیر و رکوردشکن توسط یک مجری دیگر انجام شده باشد. طبیعی است که در سال بعد سطح انتظارها بسیار بالاست و همه نگاه‌ها به مجری دوخته شده تا ببینند او برای هر چه تماشایی‌تر کردن مراسم چه در چنته دارد.

نیل پاتریک هریس وظیفه دشواری دارد. به خصوص این‌که همه ناخودآگاه او را با رقیب رکوردشکن و موفق سال گذشته‌اش مقایسه می‌کنند. این هنرپیشه ۴۱ ساله آمریکایی اجرای مراسم اسکار ۲۰۱۵ را برعهده دارد.

نگاهی به کارنامه حرفه‌ای هریس روشن می‌کند، تنها تجربه‌ای که به نظر جای آن خالی می‌آید، اجرای مراسم اسکار بوده که طلسم آن هم در سال ۲۰۱۵ شکسته شده است

اجرای یک مراسم در برابر صدها بیننده سرشناس کار چندان راحتی نیست. وقتی قرار باشد به جای صدها تماشاگر، چند ده میلیون نفر به تماشای یک مراسم بنشینند، می‌توان تصور کرد انجام این کار تا چه اندازه می‌تواند دشوار باشد.

حال تصور کنید این مراسم یک سال قبل‌تر از آن با موفقیتی چشمگیر و رکوردشکن توسط یک مجری دیگر انجام شده باشد. طبیعی است که در سال بعد سطح انتظارها بسیار بالاست و همه نگاه‌ها به مجری دوخته شده تا ببینند او برای هر چه تماشایی‌تر کردن مراسم چه در چنته دارد.

نیل پاتریک هریس، هنرپیشه ۴۱ ساله آمریکایی، به خوبی از سختی وظیفه‌ای که امسال بر عهده‌اش گذاشته شده، واقف است. او روز یکشنبه (۲۲ فوریه/ ۳ اسفند‌) در سالن تئاتر دالبی در شهر لس‌آنجلس برای اجرای هشتاد و هفتمین دوره مراسم اسکار به روی صحنه خواهد رفت.

نفر چندم فهرست

هریس تا کنون دو بار اجرای مراسم اهدای جوایز امی (برای تولیدات تلویزیونی) و چهار بار اجرای مراسم جوایز تونی (برای نمایش‌های تئاتری) را بر عهده داشته، اما این نخستین باری است که به عنوان مجری اسکار روی صحنه می‌رود.

اندکی پس از اعلام نام نیل پاتریک هریس به عنوان مجری اسکار ۲۰۱۵ وبسایت “هالیوود ریپورتر” فاش ساخت که وی نخستین گزینه تهیه‌کنندگان برای اجرای مراسم نبوده است. آن‌ها ظاهرا تمایل داشته‌اند اجرای اسکار را بار دیگر به الن دی‌جنرس، بسپارند‌؛ کمدین سرشناس تلویزیونی که سال پیش مجری اسکار بود و توانست این مراسم را به پربیننده‌ترین مراسم تلویزیونی در آمریکا در عرض ۱۰ سال گذشته تبدیل کند.

بیش از ۴۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴ مراسم اسکار را به طور زنده از طریق تلویزیون دنبال کردند.

الن دی‌جنرس اما در پاسخ به ابراز تمایل تهیه‌کنندگان، این درخواست را قبول نکرد. نفر دوم فهرست به نوشته هالیوود ریپورتر کریس راک، هنرپیشه و کمدین سیاه‌پوست بوده که پیش از این در سال ۲۰۰۵ اجرای اسکار را برعهده داشت. وی نیز دست رد به سینه تهیه‌کنندگان زد و آن‌ها را مجبور ساخت تا به سراغ نفر سوم فهرست، جولیا لوئیس دریفوس، بروند.

پس از این‌که این هنرپیشه و کمدین نیز از قبول اجرای مراسم اسکار سر باز می‌زند، قرعه به نام پاتریک نیل هریس می‌افتد و به این ترتیب تهیه‌کنندگان اسکار با وی تماس می‌گیرند.

کارنامه کاری پربار

برای بینندگان سریال “چطور با مادرتان آشنا شدم” (How I Met Your Mother) نیل پاتریک هریس چهره‌‌ای آشناست. او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ در این سریال در نقش بارنی استینسون حضور داشت. آخرین حضور وی روی پرده سینما هم به فیلم “دختر گمشده” به کارگردانی دیوید فینچر باز می‌گردد.

در مجموع نیل پاتریک هریس از نظر حرفه‌ای انسان فعالی محسوب می‌شود.

او زمانی که ۱۵ ساله بود در نخستین فیلم سینمایی‌‌اش به نام “قلب کلارا” نقش‌آفرینی کرد. این هنرنمایی برای وی نامزدی برای دریافت جایزه گلدن گلوب را به همراه داشت. هریس از آن زمان تا کنون تقریبا به طور مرتب هر سال در یک یا دو فیلم سینمایی حضور داشته است. او همزمان به طور فعال در سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و همچنین روی صحنه تئاتر برادوی هم ظاهر شده است.

نگاهی به کارنامه حرفه‌ای هریس روشن می‌کند، تنها تجربه‌ای که به نظر جای آن خالی می‌آید، اجرای مراسم اسکار بوده که طلسم آن هم در سال ۲۰۱۵ شکسته شده است.

بلند شدن روی دست یک عکس

چند روز مانده به برگزاری اسکار، نیل پاتریک هریس در برنامه تلویزیونی الن دی‌جنرس حضور یافت و به دلهره ‌وحشتناکی اعتراف کرد که با نزدیک شدن به اسکار در وی شدت می‌گیرد.

او از مراحل نوشتن متن مراسم به همراه تیمش گفت و اضافه کرد: «من جوک‌های خوبی پیدا می‌کنم که بانمک و خنده‌دار هستند، بعد می‌نشینم و یکی از گفت‌وگوهای دیروقت تلویزیون را نگاه می‌کنم و می‌بینم که همه دارند همان جوک‌هایی را تعریف می‌کنند که من توی ذهن داشتم. نمی‌شود همه تا روز دوشنبه از حرف زدن دست بکشند؟»

هیچ تردیدی نیست که نیل پاتریک هریس امسال وظیفه دشواری را در پیش دارد. سال پیش به هنگام اجرای مراسم اسکار الن دی‌جنرس تلفن‌همراهش را به طور ناگهانی از جیبش درآورده و با شماری از ستاره‌ها یک عکس “سلفی” انداخت.

در این عکس از جمله مریل استریپ، بردلی کوپر، آنجلینا جولی و برد پیت، کوین اسپیسی، جولیا رابرتز و جنیفر لارنس به همراه الن دیده می‌شدند.

او سپس این عکس را با هشتگ اسکار در توئیتر منتشر کرد. اندکی بعد از انتشار این سلفی، به دلیل استقبال کاربران در بازنشر این عکس توئیتر برای مدتی از کار افتاد. سلفی اسکار الن همراه با ستارگان هالیوود با ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مرتبه بازنشر، عکسی شد که در طول تاریخ بیشترین میزان بازنشر (ری‌توئیت) را داشته است.

مجری مضطرب امسال اسکار به هنگام حضورش در برنامه تلویزیونی الن با اشاره به این عکس سلفی رو به او کرده و گفت: «آخر چطور می‌شود روی دست آن عکس سلفی بلند شد که اینترنت را از کار انداخت؟»

منبع: دویچه وله

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //