آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

آزادی رومن پولانسکی، کارگردان سینما بعد از بازجویی در لهستان

141030174701 polanski 640x360 afp - آزادی رومن پولانسکی، کارگردان سینما بعد از بازجویی در لهستان

رومن پولانسکی، کارگردان سینما بعد از بازجویی در لهستان در ارتباط با اتهاماتی مربوط به ارتکاب جرائم جنسی در ایالات متحده آزاد شد.او از سال ۱۹۷۷ میلادی در پی متهم شدن به داشتن رابطه جنسی با یک دختر ۱۳ ساله، در آمریکا تحت تعقیب است.

آقای پولانسکی پس از دریافت احضاریه و پیش از برگزاری دادگاه، از آمریکا به اروپا گریخت و از آن زمان، پلیس آمریکا تلاش کرده است او را بازداشت کند و به آمریکا بازگرداند.همزمان با حضور پولانسکی در ورشو به مناسبت افتتاح موزه‌ای مربوط به یهودیان، مقام‌های آمریکایی با مقامات لهستانی تماس گرفتند.

کارگردان فیلم “پیانیست” و “محله چینی‌ها” در شهر کراکوف بازجویی شد.ماتئوس مارتینی‌یوک، سخنگوی ضابطان قضایی لهستان، به خبرگزاری فرانسه گفت که وی با همه درخواست‌های بازجویان در این مورد موافقت کرده و نشانی محل سکونت خود را نیز ارائه داده است.

او اضافه کرد: “به همین دلیل، بازپرس‌ها تصمیم گرفتند که رومن پولانسکی را در ارتباط با درخواست احتمالی استرداد مجرمان از سوی آمریکا بازداشت نکنند.”

دولت لهستان نیز تایید کرده است که آمریکا با مقامات آن کشور تماس گرفته و از آنها خواسته است تا پولانسکی را پس از سفر به ورشو بازداشت کنند.آقای مارتینی‌یوک در عین حال گفته است که همچنان احتمال استرداد آقای پولانسکی وجود دارد، اما از آنجا که آمریکا هنوز درخواستی برای چنین استردادی ارائه نکرده است، آقای پولانسکی همچنان “یک شهروند آزاد است و می‌تواند آزادانه سفر کند.”

کارگردان فیلم “بچه رزمری” در سال ۲۰۰۹ نیز پس از سفر به شهر زوریخ سوئیس برای دریافت جایزه‌اش در یک جشنواره فیلم بازداشت شد، ولی قرار استرداد او رد شد و پولانسکی سرانجام اجازه یافت که به فرانسه بازگردد.

او در چند سال گذشته چندین‌بار به لهستان سفر کرده و حضورش در افتتاحیه موزه تاریخ یهودیان لهستان نیز در تلویزیون به نمایش در آمده است.پیشتر در سال ۲۰۱۰ دادستانی لهستان اعلام کرده بود که رومن پولانسکی را نمی‌توان به آمریکا مسترد کرد، چون براساس قوانین لهستان، از زمان ارتکاب جرم احتمالی، سال‌های زیادی گذشته و این پرونده مشمول مرور زمان شده است.

سال گذشته سامانتا گایمر دختر ۱۳ ساله‌ای که نامش در پرونده آقای پولانسکی مطرح شده است، داستان زندگی خود را در کتابی با عنوان “آن دختر: زندگی در سایه رومن پولانسکی” منتشر کرد و به شرح ماجرا پرداخت.

خانم گایمر اکنون ۵۱ ساله است.

منبع: بی بی سی

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//